banner864

El Kaide'ye ağır darbe 02 Temmuz 2015, 12:32

Pencap'ta düzenlenen operasyonda terör örgütü El Kaide'nin Pakistan sorumlusu öldürüldü. Açıklama Pencap Eyaleti İçişleri Bakanı'ndan geldi.
El-Kaide'nin Pakistan sorumlusu öldürüldü

Pencap Eyaleti'nin İçişleri Bakanı Şuja Hanzade, eyaletin başkenti Lahor'da düzenlediği basın toplantısında, güvenlik güçlerinin Pazartesi sabahı Şekihpura bölgesinde bir eve operasyon düzenlediklerini açıkladı.

4 El Kaide militanın öldürüldüğü evde 40 el bombası, 15 kilo patlayıcı ile çok sayıda silah bulundu. Hanzade, öldürülenlerden birinin El Kaide'nin Abdali kod adlı Pakistan sorumlusu olduğuna inandıklarını söyledi.

Pakistan Talibanı geçen yıl mayıs ayında Uluslarası Karaçi Havalimanı'na saldırmış 29 kişi hayatını kaybetmişti. Pakistan ordusu da militanların sığınaklarının bulunduğu Kuzey Veziristan bölgesine geniş çaplı operasyon başlatmıştı.

Pakistan Talibanı Aralık ayında Peşaver'de bir okula baskın düzenlemiş ve 130'dan fazla öğrenciyi kurşuna dizerek katletmişti. Baskın sonrası Taliban ve El-Kaide'ye karşı genişletilen operasyonlarda çok sayıda kişi öldürülmüştü.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar