banner864

Endonezya uçağı kayboldu! 16 Ağustos 2015, 12:22

Endonezya'da Trigana Hava Yolları'na ait bir uçakla irtibat kesildi. 54 yolcu ve 5 mürettabatı bulunan uçağın akıbeti bilinmiyor.
Endonezya'da bir yolcu uçağı kuleden iniş izni istedikten sonra kayboldu.

Endonezya merkezli hava yolu şirketi Trigana Hava Yolları'na ait uçak 54 yolcu ve 5 mürettebatı taşıyan ile birlikte kayıplara karıştı. Papua'nın başkenti Jayapura'daki Sentani Havalimanı'ndan yerel saatle 14:21'de kalkan uçağın 15:22'de Oksibil Hava Limanı'na inecekti. Ancak kalkıştan 34 dakika sonra uçak ile irtibat kesildi.

 

Trigana Hava Yolları Operasyon Direktörü Deni Sumaryanto AFP'ye yaptığı açıklamada iniş izni istedikten bir süre sonra uçakla irtibatın kesildiğini söyledi. Uçağın hava limanına inmemesi üzerine bölgeye keşif amaçlı bir uçak gönderildi. Ancak kötü hava koşulları nedeniyle bir sonuç alınamadı.

Endonezya Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Julius Barata "uçaktan acil durum çağrısı gelmediğini" belirtti ve ağır hava koşulları nedeniyle bölgede arama çalışması yürütülemediğini ifade etti. Dağlık alandaki arama kurtmarma çalışmalarının yarın sabah yeninde başlayacağı duyuruldu.

 

Uçuş Güvenlik Ağı'nın bilgilerine göre; Trigana Hava Yolları'nın sicilinde 24 yılda 14 ciddi kaza kayıtlı. Şirket bu nedenle 2007 yılından bu yana Avrupa Birliği tarafından yasaklı hava yolları arasında.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar