banner864

Erdoğan'a sert yanıt! 28 Mart 2015, 16:43

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İran'ı hedef alan sözlerine yanıt verdi. Brucerdi, "Türkiye’nin son yıllarda izlediği politikayı bir zincir olarak düşünürsek bu zincirin birçok halkasında Ankara başarısızlığa uğramıştır" dedi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İran'ı hedef alan sözlerin İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif'ten sonra İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi de sert bir yanıt verdi. Burucerdi, AKP hükümetinin dış politikasını eleştirdi, "yenilgiye uğradılar" dedi.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Alaeddin Burucerdi:
Türkiye’nin son yıllarda izlediği politikayı bir zincir olarak düşünürsek bu zincirin birçok halkasında Ankara başarısızlığa uğramıştır. Suriye, bunun en açık örneklerinden biridir. Ankara, Suriye yönetiminin değişmesini isterken yenilgiye uğradı. Irak’ta da benzer bir durumla karşılaştı.

Burucerdi, "Türkiye Cumhurbaşkanı İran’ın Şia egemenliği peşinde olduğunu söylüyor bu kesinlikle yanlış bir ifadedir" şeklinde konuştu.


ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

sayin komşumuz alahaddi̇n bey bu sözleri̇ni̇zde türki̇ye di̇yeceği̇ni̇ze türki̇yeyi̇ i̇dare eden hükümetten bahsetmeni̇z daha doğru olurdu bi̇z türk halki yunani̇stan dahi̇l hi̇çbi̇r komsumuzla kirgin dargindeği̇l gönül dostu olmaktan yana

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar