banner864

Erdoğan Fransa'da itiraf etti! 21 Haziran 2014, 16:37

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ortadoğu'ya giden teröristlerin Türkiye üzerinden gönderildiğini doğruladı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande Erdoğan'a "Türkiye üzerinden Suriye’ye geçen Fransız cihatçı gençlerin durdurulması için önlem alınsın" dedi. Erdoğan ise "Türkiye turistik bir ülke denetim güç" yanıtını verdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Paris’teki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi. Hem Erdoğan'ın hem de Hollande'nin ajandasında Irak ve Suriye'de yaşanan olaylar vardı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Hollande, Erdoğan'dan "Türkiye üzerinden Suriye’ye geçen Fransız cihatçı gençlerin durdurulması için alınacak önlemlerin artırılmasını" istedi.

Başbakan Erdoğan ise Hollande'ye verdiği yanıtla, teröristlerin Türkiye üzerinden Ortadoğu'ya gittiğini doğrulamış oldu. Erdoğan, "Türkiye’nin turistik bir ülke olduğunu, bu nedenle denetimin güç olduğunu" dile getirdi.

Erdoğan, bölgede halen 200 kadar Fransız gencinin bulunduğunu dile getirdi. Görüşmede Suriye konusunda olduğu gibi Irak krizinde de Fransa ve Türkiye’nin görüş birliğinde olduğu dile getirildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

hersey vatan için :

terroristleri gonderen sensin

vatansever :

eksik söylemis,bir de söylese ben besleyip yolladim diye!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar