banner864

Esad'dan önemli açıklamalar! 21 Nisan 2015, 12:56

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Fransız Televizyonuna verdiği mülakatta önemli açıklamalar yaptı. Esad, "Fransız istihbaratı ile Suriye istihbaratının temas halinde olduğunu" belirtti. Suriye Cumhurbaşkanı, "İdlib yakınlarındaki kimyasal saldırılarının arkasında kesinlikle Suriye ordusunun olmadığını" söyledi.
Suriye Lideri Beşar Esad, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Fransız Kanal 2 televizyonuna mülakat veren Suriye Cumhurbaşkanı, Fransa’nın kendisiyle ilgili tutumuna değindi. "Suriye muhaberatı ile Fransız istihbarat birimi arasında iletişim olduğunu" söyleyen Esad, bu iletişime rağmen iki ülke arasında işbirliğinin olmadığını belirtti. 

İstihbarat birimleri arasında bilgi paylaşımı olmadığını kaydeden Esad, "Görüşmeler Suriye’yi ziyaret eden istihbarat üyeleriyle oldu” şeklinde konuştu.

"Paris'le daha ileri bir iletişim var mı" sorusuna ise Esad, "Batı teröristlere destek vermediği konusunda bizi ikna ederse diyaloğa açığım. Ülkemizdeki terörizme destek veren bir ülkeyle nasıl bir diyalog kurabiliriz ki" yanıtını verdi.

Muhalifler ve Suudi Arabistan'ın; "İran'ın Suriye'de birlikleri var" yönündeki suçlamalarını da reddeden Esad, "Hizbullah'ı davet ettik, İranlıları değil. Suriye'de İran birliği yok ve hiç birlik göndermediler" dedi.

Suriye Lideri, Idlib'de geçen ay düzenlenen kimyasal saldırının, Suriye ordusu tarafından yapılmadığını da kaydetti.

Esad'ın bir başka çarpıcı açıklaması ise Batı dünyasının Türkiye'nin destek verdiğini iddia ettiği terör örgütü IŞİD ile ilgili oldu. Esad, IŞİD'in 2006 yılında Amerika'nın denetiminde kurulduğunu belirtti.

"IŞİD, Suriye'ye Irak'tan geldi. Çünkü kaos bulaşıcı" diyen Esad, Amerika öncülüğünde kurulan, 60 devletten oluşan koalisyonun IŞİD'le mücadelesinin  göstermelik olduğunu söyledi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Ahmet Yılmaz :

orta doğuda oynanmak istenen oyunların oyuncuları rollerini beceremez durumda kalmışlardır. suriye'yi içten parçalamaya çalışmışlar, fakat iş bazılarının istediği gibi gitmemiştir.çünkü,suriye yönetimi dik durmuş, kararlıkla bildiği yolda yürümüştür.halkın çoğunluğu da yönetime bağlılığını göstermiştir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder