banner864

"Esad güvenilir muhatap değil" 06 Mart 2015, 19:05

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande , Suriye Muhalif Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Halid Hoca'yı Elysée Sarayı'nda kabul etti. Hollande, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın güvenilir bir muhatap olmadığını, Suriye krizinde asıl sorumlunun da Esad olduğunu açıkladı.
 PKK'nın Suriye'deki kolu PYD mensuplarının ardından, Suriye Muhalif Devrimci Güçler Koalisyonu Başkanı Halid Hoca, Elysée Sarayı'nın konuğu oldu.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Hoca ile görüştü. Görüşmenin ardından Elysée Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad hedef alındı. Açıklamada, "Esad, Suriye halkının mutsuz olmasında ve terörist grupların yükselişinde esas sorumludur. Esad, IŞİD’e karşı yürütülen mücadelede ve Suriye’nin geleceğinde güvenilir bir muhatap değildir" denildi.

Fransa Cumhurbaşkanlığı, Fransa’nın IŞİD ile mücadele eden Suriye muhalefetine askeri ve siyasi desteğinin devam ettiğini de belirtti.

Hoca, görüşme sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Esad’ın ‘terörizmin bizzat kaynağı’ olduğunu ve Esad rejiminin ortadan kaldırılması konusunda Hollande ile aynı görüşü paylaştıklarını söyledi.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder