banner864

Esad kazanıyor 07 Nisan 2014, 17:53

Suriye Lideri Beşar Esad, ülke genelindeki çatışmaların bir yıl içinde sona ereceğini açıkladı. Ülkedeki terör gruplarına karşı verilen savaşa birlikleriyle katılan Lübnan Hizbullahı Lideri Hasan Nasrallah ise "Suriye rejiminin silahlı mücadele yoluyla devrilme tehlikesinin artık tamamen ortadan kalktığını açıkladı.
Suriye'deki terör gruplarının sonu göründü.

Suriye Lideri Beşar Esad, ülke genelinde yaşanan çatışmaların bir yıl içinde sone ereceğini açıkladı. Rusya Eski Başbakanı Sergey Stepaşin, Esad ile görüşmesinden notlar aktardı. Stepaşin, Esad'ın kendisine "Bir yıl içerisinde Suriye’deki büyük çatışmalar sona erecek" dediğini aktardı.

Esad, Eski Başbakan Stepaşin ile görüşmesinde çatışmaların durmasından sonraki sürece ilişkin de bilgiler verdi. Esad, ülkedeki çatışmaların sona ermesinin ardından terörizme karşı mücadelenin süreceğini anlattı.

Benzer bir açıklama da, Suriye'nin terör gruplarına karşı savaşına asker destek veren Lübnan Hizbullahı'ndan geldi. Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, Suriye yönetiminin silahla devrilme tehlikesinin tamamen ortadan kalktığını açıkladı. Nasrallah, artık birçok ülkenin diplomatik çözüme inandığına dikkat çekti.

Suriye'deki terör gruplarının amacının demokratik bir yönetim olmadığının altını çizdi. Nasrallah, terör gruplarının asıl hedefinin Suriye yönetiminin Filistin davasına ve Hizbullah'a verdiği desteğin engellenmesi olduğunu açıkladı. Hizbullah Lideri Nasrallah, "Destekçilerimiz Suriye'de yaptıklarımızın doğru olduğunu düşünüyor" dedi.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

Orhan d :

Allahınıza kurban esad

Haydarci :

helal olsun esad! direnise devam, sonuna kadar! millet arkanda

asd :

diren esad, diren suriye. siz direnirseniz laiklik direnir, çağdaşlık direnir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar