banner864

Esad’dan birlik mesajı 19 Haziran 2015, 16:31

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Ramazan ayı nedeniyle yayımladığı mesajında bölge ülkelerinin en az Suriye kadar risk altında olduğunu vurguladı. Esda, Suriye'nin içinden zaferle çıkacakları bir savaş yaşadıklarını belirtti.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Ramazan ayının başlaması nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Türkiye’ye ve dünyaya mesaj verdi. 
Esad açıklamasında, milli birlik ve bütünlüklerini koruyabilecek güçte olduklarını ve bu konuyla ilgili Suriye halkının endişelenmemesi gerektiğini söyledi. 

Suriye Cumhurbaşkanı, komşu ülkeleri bir kez daha uyardı. Terörist akımın bölge ülkelerini tehdit ettiğinin altını çizdi.

Suriye Devlet televizyoununda yer alan habere göre Esad, “Mübarek Ramazan ayının halkımıza ve ülkemize zaferlerin vesilesi olmasını diliyorum” dedi.

Ramazan dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan bir diğer isim ise Suriye Müftüsü Şeyh Ahmet Bedrettin Hassun. 

“İslam alemi buruk bir Ramazan geçirecek” diyen Hassun, “Suriye, Irak, Libya ve Yemen’de Müslümanlara kıyanlar, Filistin’de Müslümaları katledenlerdir” ifadesini kullandı.

Suriye’de yetkili isimler birlik mesajları verirken, Hizbullah’tan da askeri destek açıklaması geldi. Hizbullah Suriye’ye gönderilecek asker sayısının iki katına çıkarılacağını açıkladı. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mck :

umarım emperyalizme, ve onun uşaklarına ve suriye üzerine üşüşen tüm leş kargalarına gereken cevabı verirsin. suriye halk ordusuna ve ona omuz veren hizbullaha (asıl olana) sabır, kuvvet ve başarılar.

vatandaş zırh :

kahraman suriye halk ordusu, kahraman suriye aydın halkı ve beşar esad 'a türk halkı olarak selamlarımızı sunarız. ülkemizi yönettiğini zannedenlere karşı, turk halkı sizlerledir.

MUSTAFA CENAP AYTEPE :

eyer esatve di̇ğer orta doğu halkçi ve devri̇mci̇ ülkeler elele verse kan durur bi̇zi̇m yaşadiğimiz sevri̇ esat yaşiyor ne yazikki̇ bi̇zden dostluk görmüyor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar