banner864

Esad'dan IŞiD ile ilgili çok önemli açıklama! 04 Aralık 2014, 20:15

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, IŞİD konusunda önemli açıklamalar yaptı. IŞİD'i Amerika'nın kurduğuna işaret eden Esad, Amerika'nın hava saldırılarının da işe yaramadığını kaydetti.
 Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, ülkesindeki IŞİD terörüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fransız Paris Match dergisine konuşan Esad, IŞİD'i Amerika'nın kurduğuna işaret etti. 
"Hakikat  odur ki IŞİD 2006 yılında Irak’ta kuruldu. Irak’ı da Suriye değil, Amerika işgal etti. Ebu Bekir el Bağdadi Suriye’nin değil Amerikan hapishanelerindeydi. Öyleyse IŞİD’i kim kurdu? Suriye mi ABD mi?"

Esad, Amerika'nın öncülüğünde IŞİD gerekçesiyle yapılan operasyonların da göstermelik olduğunu söyledi. 

"Koalisyon operasyonlarının üzerinden 2 aydan fazla bir süre geçti, somut olarak gerçek sonuçlar bulunmamaktadır. ABD operasyonlarının bizlere yardımcı olduğu da doğru değildir. IŞİD’e karşı somut olarak çatışmaları yaşayan bizleriz, hiçbir değişiklik hissetmedik. Koalisyonun operasyonları göstermelik operasyonlardır. İllegal bir müdahaledir. En başta BM Güvenlik Konseyi'nden bir karar çıkmadığı için. Dolayısıyla da egemenlik ihlalidir"

"Terör bir örgüt veya profil değil, bir ideolojidir" diyen Esad, Türkiye başta olmak üzere, Körfez ülkelerini eleştirdi. Suriye'deki teröristlerin büyük çoğunluğunun Fransa'dan geldiğini de açıkladı. 

Esad'a görevden ayrılıp ayrılmayacağı da soruldu. Suriye Cumhurbaşkanı net yanıt verdi, "Gemiyi en son kaptan terkeder" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

sydneyden turan :

sana helal olsun batiya kafa tutdugun icin devam.........

metin Bakirel :

Röportajı okudum bir tespiti hariç söyledikleri aynen doğru her taşın altından ABD çıkıyor.

dogru soyler :

zaten abd terroriste organizasyonu teror yapmak için icad edildi nerde kizildereliler ve topraklari? bunlar gozuken $eytanlardir. ya$asin esad aslansin ve oyle kalacaksin kar$indakiler tipki afrika çolundeki gibi 60 srtlan bir aslana kar$i.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar