banner864

Esad'dan IŞİD operasyonu açıklaması 23 Eylül 2014, 21:03

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad Irak Başbakanı Haydar Abbadi’nin Temsilcisi ve Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Fayyad’ı kabul etti.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad Irak Başbakanı Haydar Abbadi’nin Temsilcisi ve Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Fayyad’ı kabul etti.

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, Terörle mücadelede amaçlı olarak harcanan çabaların ele alındığı görüşmede Abbadi; bu bağlamda alınan son tertibatlar hakkında el Esad’a bilgi aktardı.
İki taraf terörle mücadele çabalarının başarılı olması ve muhtelif adlandırmalarıyla tüm terör örgütlerin bertaraf edilmesi için önümüzdeki süreç içinde atılacak adımlar ve mümkün olanaklar değerlendirildi.

Görüşmede  Esad; Suriye’nin yıllardan beri tüm şekilleriyle tekfirci teröre karşı savaşını kararlılık ve azimle sürdürmeye devam edeceğini vurguladı.
Cumhurbaşkanı Esad terörle mücadeleye hizmet edecek herhangi bir uluslar arası çabaya Suriye’nin desteğini ifade ederken, bu çabaların başarılı olması için tüm önemine rağmen sadece askeri operasyonlarla bağlantılı olmadığının altını çizdi. Terörle mücadelenin başarılı olması için devletlerin ilgili uluslar arası kararlar, kanunlar ve misaka bağlı kalmalarının kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken el Esad; dolayısıyla terör örgütlere yapılan her türlü desteğin kesilmesi önemini ifade etti.
İki taraf terör tehlikesine karşı mücadelede Suriye ve Irak yönetimleri arasında koordinasyon ve işbirliğinin sürdürülmesi gereğini belirterek, mevcut koordinasyonun iki kardeş ülke ve bölge halklarına bulunduğu olumlu yansımalara işaret etti.


ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar