banner864

Esad'tan kimyasal saldırı açıklaması 05 Ekim 2013, 15:45

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, kimyasal silah konusunda "ABD hiçbir ciddi kanıt sunamadı. İngiliz parlamenterler de başbakanlarının yalanlarına inanmadılar" dedi. Kimyasal silahın terör grupları tarafından kullanıldığını belirten Esad, amacın Birleşmiş Milletler raporunu çarpıtmak olduğunu söyledi.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Yurt Gazetesi'nde yayınlanan röportajında, kimyasal silah ve yabancı terör grupları hakkında konuştu.

Esad, kimyasal silah için "ABD hiçbir ciddi kanıt sunamadı. İngiliz parlamenterler de başbakanlarının yalanlarına inanmadılar" dedi.

Kimyasal silahı teröristlerin kullandığını belirten Beşar Esad, "Kimyasal saldırı, Birleşmiş Milletler denetçilerinin Suriye'ye ulaşmasından iki gün sonra kullanıldı. Amaçları da raporun Suriye Devleti'ne karşı çarpıtılması ve teröristlerden yana olmasıydı" diye konuştu.

Yabancı terörist grupların Türkiye'nin de aralarında olduğu ülkelerden girdiğini anlatan Esad, "Önemli olan sayıları değil. Asıl mesele öldürdüğümüz teröristlerin yerine yenileri sınırlardan sokuluyor" dedi.

Beşar Esad, Suriye halkının yönetime verdiği destek nedeniyle, yabancı terör gruplarının Türkiye sınırına yakın bölgelerde sıkıştığını da kaydetti.
 
ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

sydneyden turan :

herseyi biraktik artik araplarin derdi bizi aldi yahu kimyasali akp nin destekledigi al kaide kullandi da bizim ulke elden gidiyor. haberiniz olsun isci partiside olmasa neler olurdu neler...

TC Genc :

sayin esad hepimiz bu cirkin oyunlari planlari biliyorduk biliyoruz ve cok haklisiniz.

serkan acarel :

esad hakli nokta, padisahimiza kabak olsun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar