banner864

Eski Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı'nın IŞiD memnuniyeti 12 Haziran 2014, 16:16

Irak’ta Şii kökenli Başbakan Nuri El Maliki’nin hükümeti hakkında idam kararı çıkarılan ve ardından Türkiye’ye sığınınan eski cumhurbaşkanı yardımcısı Tarık El Haşimi, IŞİD teröristlerinin Musul’un ele geçirilmesini ‘ezilenlerin devrimi‘ diye niteledi.

‘Kutluyorum’

BBC Türkçe’nin haberine göre, Shafaq News sitesine konuşan Haşimi, TIR şoförleri ve elçilik çalışanlarından oluşan 80 Türkiyeliyi de rehin alan IŞİD için şöyle dedi:

“Bir insan bir süre sabredebilir ama bu sabır bir gün biter. Ezilen, haksızlığa uğrayan ve marjinalleştirilen insanların devrimini kutluyorum.”


Haşimi, Maliki hükümeti tarafından Şii siyasetçilere karşı ‘ölüm mangaları‘ kurmakla suçlanmış, Bağdat Yüksek Mahkemesi’nden çıkan kararla 2012′de idam cezası almış, Ankara da Haşimi’ye oturma izni vermişti.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

salih uzun :

ama ne devrim! demek ki hakkında verilen idam cezası doğruymuş, baksanıza adam kafa kesen, ciğer söküp yiyen, suçsuz sivilleri sırf mezhebinden dolayı katleden gözü dönmüş canileri devrimci diye ambalajlayıp yutturmaya çalışıyor. türkiye bu adamı koruyup kollamakla ırak'tak olayların neresinde olduğunu açık seçik göstermiş durumda. allah sonumuzu hayreylesin!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar