banner864

F-Tipi sızma girişimi 17 Ekim 2013, 12:58

Fethullahçılar, Almanya'da yakayı ele verdi. Fethullahçıların Sosyal Demokrat Parti SPD'ye topluca üye olarak sızması, Alman medyasında tartışma konusu oldu. Fethullahçıların, Leipzig'de kent yönetimine sızmak istediği belirtildi.
Süheyla Kaplan / Almanya

Almanya”nin Leipzig kentinde Gülen cemaatinin Alman Sosyal Demokrat Parti (SPD) teskilatina topluca üye olmalari ve kent parti yönetimine sizma girisimi Alman medyasina konu oldu.

Aylardir konu üzerinde arastirma yapan Alman Devlet Televizyon Kanali ARD“de, konu ile ilgili 22 Ekim“de saat 21:45“de bir belgesel yayinlanacagi bildirildi.

"ALMAN EGITIMCI : GÜLEN CEMAATI DEMOKRASI DÜSMANI BIR HAREKET“

Leipzig“de Alman egitimci ve cemaatler konusunda uzman Solveig Prass, Gülen cemaatinin „demokrasi düsmani bir hareket “ oldugunu savundu.

Prass, bir televizyon kanalina verdigi demecinde Gülen cemaatini yakindan tanidigini belirterek, „“Adeta izole edici, Islamci, sovenist ve demokrasi düsmani bir hareket. Bu cemaat, esitlige inanmamakta. Bu kadin-erkek arasindaki esitlik olsun, farkli dinlere tolerans olsun. Bütün bu esitlik anlayisini Gülen cemaatinde görmek mümkün degil“ dedi.

Almanya“nin bircok egitim kuruminda Gülen cemaatinin etkin oldugunu da hatirlatan Prass, Leipzi“ge Gülen cemaatinin SPD“ye toplu üye olma girisimiyle, kent yönetimine onlarin sizmak istediklerini söyledi.

Isik Evlerini“de elestiren Prass, Almanya”da hemen hemen her egitim sektöründe Gülen cemaatinin etkin olduguna dikkati cekti.

Marburg Üniversitesi Islam Bilimcisi Prof. Dr. Ursula Spuler-Stegemann, Fethullah Gülen cemaatinin Almanya“da Islamcilik adina öncü bir rol üstlendiklerini öne sürdü.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

boyvat boyvat :

fettullahcılar sızma işinden çok iyi anlarlar! türkiye'de sızmadıkları kurum kaldı mı? almanya bu örgütü demokrasi düşmanı olarak görüyor. maşallah türkiyede demokrasi hamisi olarak değerlendiriliyor!

gökan :

feto isimli zat,ilkokul mezunu olup devletten halen emekli maaşı alan bu kadar kapsamlı işe çapının uygun olmadığını düşündüğüm amerikada cıa kontrolünde birisidir.sözde müritlerinin tümü amerikan ajanıdır,kullanılmaktadır her ülkede.

Alper Dogan :

AKP hükumeti bunlara sonsuz maddi ve lojistik destek veriyor. DTİB falan hepsi bunların arkasında. Amaç Avrupa'nın motoru Almanya'da İslamcı güçlü bir lobi oluşturmak.

Özgür :

Rahmetli Bülent Ecevite F.G.nin sizma hareketi rapor edilmisti mesut yilmaz ve devlet bahceli hemen operasyon teklif ettiler ama Bülent Ecevit Kabul etmedi iste size sonuclari

Muhittin :

Yeni bir anti-virüs programı şart

Saban Capulcu :

bu cemaat almanyadaki türk cocuklarina el attida kimsenin ruhu duymuyor. ileride bunlar atatürk, laik, cumhuriyet ve türk düsmani olarak yetisecekler.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder