banner864

Filistin'de son durum 17 Temmuz 2014, 12:29

İsrail'in Filistin'e geçen Pazartesi günü başlattığı saldırılar 11'inci gününde. Batı Şeria ve Gazze ateş altında. 11 günde toplam 226 Filistinli hayatını kaybetti, yaralananların sayısı bin 673'e yükseldi.
İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarında 7 Temmuz'dan bu yana ölenlerin sayısı 226'ya, yaralıların sayısı da bin 673'e yükseldi.

Gazze'nin El Atatra, Refah, Han Yunus kentleri ile Batı Şeria'nın Ramallah, El Halil ve Beytülahim kentinde İsrail askerleri ile saldırıları protresto eden Filistinliler arasında çatışma çıktı. Taş atan Filistinlilere İsrail askerleri gerçek ve plastik mermilerle karşılık verdi. Olaylarda toplam 3 Filisitinli öldü, 45 kişi yaralandı.

İsrail topçu birlikleri Gazze'de yaşlılara rehabilitasyon hizmeti veren Vefa Hastanesi'ni bombaladı. Hastane Cuma gününden bu yana 5'inci kez bombalandı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, dün Gazze'den 103 roket fırlatıldığını, bunlardan 29'unun Demir Kubbe füze savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi. Açıklamada, Hamas'a ait 50 bölgenin vurulduğu açıklandı.

İsrail Savunma Bakanlığı daha önce göreve çağrılan 40 bin askere ek olarak 8 bin yedek askeri daha göreve çağırma kararı aldı.

Birleşmiş Milletler'in çağrısı üzerine İsrail 10.00'tan 15.00'e kadar 5 saatlik ateşkes ilan etti. Gıda ve ilaç sıkıntısı çeken Gazzelilerin ihtiyaçları olan malzemeleri bu saatler arasında temin edebileceği bildirildi.

Avrupa Birliği devlet ve hükümet başkanlarının Filistin zirvesinden ise İsrail'e örtülü destek kararı çıktı. Avrupa Birliği, 11 gündür yüzlerce kişinin ölümüne neden olan İsrail'i değil, Filistin'i kınadı. Toplantının arından yayımlanan sonuç bildirgesinde, "Avrupa Birliği, Gazze’den İsrail’e roket atılmasını ve sivillerin ayrım yapmaksızın hedef alınmasını kınar" denildi.

İsrail'in kendisini savunma hakkını vurgulayan Avrupa Birliği, "İsrail bunu yaparken orantılı bri şekilde hareket etmeli" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

hanıfı gecmez :

eskıden buze cocolada fare kanı falan var dıyorlardı halbukı bılmıyorduk cocolada aslında kardes kanı var... sımdı musluman kardeslerımız orda sehıt oluyorlar bız burda elımız kolumuz baglı oturuyoruz ya ıste bu yzden olen ınsanlar degıl olen bızım ınsanlıgımızdır...

baha :

Ey rabbimiz ...aciz kullarız,resulün hürmetine filistine yardım et..amin..

hanıfı gecmez :

el kahhar ısraıll... yarabbım sen onca mazlumun ahını yerde bırakma yarabbım onlara ole bı azap ver butun dunya hayatı boyunca ıbretı alem olsunlar...

Hüseyin :

Müslümanlar bu işte birlik olsa bu gavurlar hicbirsey yapamaz korkudan deliklerinden cikmaz ama araplar kardeslerini degil paralarini seviyor ve bunlara daha güc verip gazedeki kardeslerimizi olduruyorlar nerde müslümanlik nerde kardeslik hadi bir olun neler olur görsünler.

bayram gezici :

rabbim sen zalim israillileri kahhar eyle

fatih 46 :

salavat allahım sen tüm dünyada yasayan müslüman kardeslerimie yardım et onları koru sabır ver cihad gücü ver zalimlere karsı durmayı nasıp eyler dualarımızı kabul eyle...

Aynur :

Zalimler için yaşasın cehennem.ALLAH'ım zalimleri ve onlara destek verenleri KAHHAR ismin hürmetine hepsini kahreyle.

halime :

Sözde modern batı !!!kör aptal zalim batı gün olur devran döner elbet bu zulüm yerde kalır mı. Almanya bundan 50-60 sene önce soykırım yaptığı devlete tam destek veriyo sanki geçmiş günahlarını affetmek icin. Elbet bu zulüm yerde kalmaz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar