banner864

Filistin'de son durum 20 Temmuz 2014, 17:12

İsrail'in Filistin'e yönelik kara saldırısının 3'üncü gününde, hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 60'a yükseldi. Toplamda hayatını kaybedenlerin sayısı ise 420'ye ulaştı. Filistin'de 3 günlük yas ilan edildi. Hamas ise Gazze'nin doğusunda İsrail askerlerine pusu kurdu. 13 İsrail askeri öldü.

İsrail'in Filistin'e yönelik kara saldırısı sürüyor. Kara saldırılarının 3'üncü gününde hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a ulaştı. İlk günden bu yana yaşamını yitiren Filistinli sayısının 420'ye ulaştığı bildirildi. Kara saldırısında yaklaşık 3 bin kişi de yaralandı.

İsrail askerleri şu ana kadar 12 tüneli vurdu. Yoğun ateş nedeniyle ambulansların giremediği bölgede çok sayıda yaralı mahsur kaldı.

Gazze’nin doğusundaki Şecaiye bölgesinden binlerce Filistinli kaçmaya başladı. Gazze'ye yönelik saldırılarını şiddetlendiren İsrail, üzerinde basın mensubu olduğunu gösteren çelik yeleği olmasına rağmen bir gazeteciyi öldürdü. Halil Hamit isimli Filistinli gazeteci, İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucunda hayatını kaybetti.

Hamas'ın silahlı gücü İzeddin el Kassam Tugayları, Gazze'nin doğusundaki et-Tuffah Mahallesi'nde İsrail askerlerine mayınlı pusu kurdu. 13 İsrail askeri öldü. İsrail ordusu, Gazze’de tanksavar füzesi ve silahlı çatışma sonucunda iki askerlerinin daha öldürüldüğünü ve ölen İsrail askeri sayısının yediye çıktığını bildirdi.

İsrail ordusu, Gazze'ye yönelik başlattığı saldırılarda, kara saldırısını "genişleteceğini" duyurdu. İsrail ordu sözcüsü, "orduya, takviye birlikler sevk edilecek" dedi. İsrail gün içinde Kızılhaç Örgütü'nün "ölü ve yaralıların hastanelere taşınması" için sunduğu iki saatlik ateşkes önerisi kabul etti.

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kudra, hastanelerdeki yoğunluk nedeniyle eldeki ilaçların tüketendiğini söyledi. Kudra, hastanelerde önemli bir ilaç ve elektrik krizi yaşandığını belirtti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Musab :

Kardeşlerimiz öldürülüyo biz seyrediyoruz. Hepsinin hesabı bize sorulacak. Ya Rabbi ateş altında olan Müslüman kardeşlerimize yardım et, güç ve kuvvet ver Allahım.

taşkın akıncı :

müslümanız diyoruz ve yahudıler her gün müslüman kardeslerimizi vuruyor ve biz buna sesiz kalıyorun nerde kalmış bizim müslümanlıgımız .... her zaman sol yanımdasın filistin

ŞABAN ÜÇ. :

i̇srai̇li̇n yaptiği tek tarafli şerefsi̇zli̇k böyle savaş olmaz bunlarda mertli̇k arama zaten bunlara karşi sessi̇z kalan devlet yöneti̇ci̇leri̇ne yazil-klar olsun lanet olsun bu savaş deği̇l soykirim katli̇am olmaz böyle bi̇ ki̇n nefret.

ecem aydin :

biz muslumanlar bu duruma sessiz kaldikca daha cok musluman kardeslerimiz hayati kaybedecek.hala biseyler yazarken bile dikkatli yazin uyarisi var icimdekileri yazmaya kalkamam bile israil e olan nefretimi anlatamam insallah en kisa zamanda onlarin cehennem atesinde yandiklarini goruruz...

osman paksüt :

filistin halkı yanlız değilsin (.

recep kurt :

Türkiye buna sessiz kalmamalı bunlar güçlendikçe açtığı yaralarda büyüyor

muhammed cevap :

Bunlar cani, Bizide savasa cekmeye calisanlar var, savas bizim sonumuz olur, dua etmekten baska caremiz yok.

Cihan ozcicek :

Kalbimiz filistin de onlar şehit alah yardimci lari olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar