banner864

Filistin'de son durum 29 Temmuz 2014, 14:21

İsrail Ramazan Bayramı'nda Gazze saldırısının şiddetini artırdı. Bayramın ikinci gününde öldürülen Filistinlinin sayısı 1130'a ulaştı yaralı sayısının ise 6 bin 500'ün üzerinde olduğunu bildirildi.
Birleşmiş Milletlerin "acil insani ateşkes" çağrılarını kabul etmeyen İsrail yönetimi Gazze'ye yönelik insalık dışı saldırılarının dozunu artırdı. İsrail ordusu Gazze'yi gece boyunca bombaladı. Ramazan Bayramı'nda Gazze'yi aralıksız olarak bombalayan İsrail, dün gece en şideetli hava bombardımanlarından birisini gerçekleştirdi.

Filistinli yetkililer, İsrail'in dün geceki yoğun saldırılarında, Gazze'ye elektrik sağlayan tek santralin de vurulduğunu ve santralin çalışmasının durduğunu söyledi.

İsrail uçakları, Hamas yönetimi eski Başbakanı ve Hamas Siyasi Büro Şefi Yardımcısı İsmail Heniye'nin Gazze'nin batısındaki Şati Mülteci Kampı'nda bulunan evini bombaladı.

Bayramın ilk günü İsrail saldırılarında 47 Filistinli ölmüştü. İkinci günü sabah saatlerinde gerçekleşen saldırılarda ise 32 Filistinli yaşamını yitirdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun "Uzun sürecek bir operasyon için hazır olunmalı" ifadelerinin ardından şiddetlenen saldırılarda, yüzlercesi çocuk olmak üzere 1130 Filistinli öldürüldü. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada yaralı sayısının 6 bin 500'ün üzerinde olduğunu belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

orhan alkoc :

allahım cc filistinli kardeşlerimize yardım et kafir israili kahru perişan et onların yardımcılarını da her ne sebeple kim ne yardım ediyorsa onlarıda beraber

Osman Kakız :

1.5miyar müslüman var diyorlar nerde bunlar bizim niye elimiz konumuz bağlı. ..

israil dusmani :

allah onları islah eylesin islah olamayacakları kayreylesin. amin!!!

SESSİZ RUH :

allah bu yaptiklarinizi yaniniza birakmiyacak zali̇mler

mehmet akgül :

arkadaşlar önce gazze sonrada türkeyi bombalıyacaklarmış hazırlık lı olalım allah bunları islah etsin

alper yılmaz :

kurban olduğum rabbim sen büyûksün sen en iysini en doğrusunu herkesten daha iy bilensin sen mazlumun heleki daha kundaktaki bebeklerin o güzel müslûman kardeşlerimizin kanını yerde koyma sana yalvarıyorum :(:(:(

berk :

Filistine yardim edemiyceksek biz nasil müslümaniz

Zehra :

Ya varsın ya da yoksun.umarım yok ve kahrolursun israil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar