banner864

Fransa Cumhurbaşkanı PYD yöneticileri için Ayn El Arap'a özel jet gönderdi! 11 Şubat 2015, 13:17

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande PKK'nın Suriye yapılanması PYD yöneticilerini Elysee Sarayı'nda misafir etti. YPJ komutanı Nesrin Abdullah'ın askeri üniformayla katıldığı görüşme için Fransa'nın Ayn El Arap'a özel jet gönderdiği belirtildi. Hollande görüşmenin ardından da Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yle kabul etti.
PKK'nın Suriye yapılanması PYD komutanları askeri üniformalarıyla Fransa Elysee Sarayı’na çıktı. 
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, PYD Eş Başkanı Asya Abdullah, YPG'nin kadın kolu YPJ Komutanı Nesrin Abdullah ve PYD Fransa Temsilcisi Xalid İsa'yı makamında ağırladı. 

Görüşmenin ardından sarayın resmi internet sitesinde yayınlanan fotoğraflarda, YPJ komutanı Nesrin Abdullah'ın saraya askeri üniforma çıktığı görüldü. PYD Eş Başkanı Abdullah, Hollande'a; kurdukları kanton sistemini anlattıklarını söyledi. Abdullah, Fransız Cumhurbaşkanı'nın bölgeyi ve Kürtleri yakından takip ettiğini aktardı.

Bölgeyi yakından takip eden gazeteciler, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ın görüşme için PYD heyetini Ayn El Arap'tan özel jetle aldırdığını belirtti.

Elysee Sarayı’nın bir diğer misafiri de Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani oldu. Hollande'ın, PYD heyetinin ardından Barzani ile görüştüğü öğrenildi. Fransa'nın IŞİD’le mücadele konusuna ağırlık verdiği ve görüşmelerin bu kapsamda gerçekleştiği belirtiliyor. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder