banner864

Fransa Cumhurbaşkanı'ndan tarihi itiraf 25 Nisan 2014, 22:46

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin "soykırım olmamıştır" kararı, emperyalist merkezleri harekete geçirdi. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransız hükümetinden AİHM'in Perinçek Davası'na müdahil olmak için başvurmasını istedi. Sözde "soykırım" anma etkinliğinde diasporaya hitap eden Hollande, İsviçre'ye destek vereceklerini açıkladı. Hollande, "Ermeniler, Fransa için öldüler" sözleriyle tarihi önemde bir itiraf yaptı.

Fransa Cumhurbaşkanı'ndan tarihi itiraf paylaşan: ulusalkanal
AİHM'in Perinçek Davası'nda verdiği "soykırım yoktur" kararı, emperyalist merkezleri hareketlendirdi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, hükümetten AİHM'deki Perinçek davasına müdahil olmasını istediğini belirtti.

Hollande, soykırım yalanıyla ilgili yasa hazırlanması istediğini ancak hukuki engeller bulunduğunu itiraf etti. Hollande, AİHM ve Fransa Anayasa Mahkemesi kararlarını hatırlattı.

Fransa Cumhurbaşkanı, "Hükümetten, Anayasa Mahkemesi ve AİHM'in kararlarına aykırı olmayacak silinemeyecek bir yasa hazırlamalarını istedim" dedi. Bunun gerekçesini "soykırıma karşı mücadele edenlere malzeme vermemek" olarak açıkladı.

Fransa Cumhurbaşkanı, soykırım yalanını savunurken, tarihi önemde bir de itiraf yaptı. Hollande, "Ermeniler, Fransa için öldüler. Onları unutmadık" dedi.

Hollande, Başbakan Erdoğan'ın mesajını da yetersiz bulduğunu söyledi.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever'den, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'a yanıt geldi. İlsever, Fransa'nın hukuken müdahil olmak gibi bir şansı olmadığını vurguladı.

İlsever, Erdoğan'ın mesajını da eleştirdi.

uluslakanal.com.tr


Yorumlar

muratdağlı :

gercekler acıdır bazen de acıtır. suriye sınırında sınır telleri ve mayınları kaldırılırken orada verimli topraklar var tarıma acılacak diyorlardı. şimdi orada tarım mıyapılıyor yoksa köpek mi? boguşturuluyor. kusura bakama atalarımız gercekler acıdır bazen acıtır diye boşuna dememişler.

murat dağlı :

orta doğuda hocaali katliamı ile ermenistanın ırak işgali ile abd nin filistinde israilin soy kırım yaptıgı dünyanın gözü önünde işlendi. yarası olan kocunur. bu tuzaklara gelmiyelim! orta dogudan israil, ermenistan ve abd yi yok edelim o bölgeye barış ve gercek kardeşlik ozaman gelecektir.

muratdaglı :

milli mücadele döneminde güney anadolu ve suriyenin kuzeyinde fransa işgali yokmuymudu?da fransa o işgal ettiği bölgeyi istiyor ermeni ve yahudilerle iş birliği yaparak yalnız o bölgede daha milyonlarca sütçü imamların oldugunu fransa unutmuş. bu gün o bölgeye yerleşse bile gene o sütçü imamın torunları fransayı o bölgeden söküp atarlar çünkü fransanın derdi ortadoguya göz yaşı ve kan akıttırmaktır. abd ırakta ne getirdi göz yaşı ve kan ve tecavüz getirdi bu ülkeler sömürgeci katil ülkeler unutmıyalım geçmişimizi. saygılar sayın editör.

Sami ÇETİNKAYA :

gericiler emperyalistler ile düşman ile işbirliği yapan damat ferit paşa versiyonundan gelenlerdir. kesilikle milliyetçi olamaz emperyalizme hizmet etmekten başka işe yaramazlar. komünist diye suçladıkları işçi partisinin, ulusal sosyalistlerin binde biri kadar milliyetçi olamazlar. perinçek ermeni soykırımı olmadığını avrupa'ya, amerika'ya ispatladı. erdoğan ermenilere taziyede bulunarak ermenilerin yanında saf tuttu. türk düşmanlığı yaparak türk olmadığını ne olduğu belirsiz olduğunu belirtti. tarihimize ve milletimize ihanet etti. bu durumu hala daha milli bilinçten yosun çevreler anlayamaz saten tayyip gibiler milli bilinçten yoksun cehaletin ürünüdür. cehalet olmasaydı, milli bilinçten yoksun çevreler olmasaydı tayyip gibiler olmazdı. 5.ci ordumuz içeride tutsak olmazdı. devletimizin sgortası olan chp'ninde ekseni bozulmazdı. pkk etkisiz olup, doğu sorunu çözülmüş olurdu. sağlıklı laik demokratik milli üniter devletiz olurdu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar