Fransa'da şok saldırı! 26 Haziran 2015, 12:09

Fransa'nın Lyon kentine yakın Saint Quentin fallavier şehrinde, bir fabrikada patlama meydana geldi. Patlamanın IŞİD tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor.
Fransa İçişleri Bakanı: Saldırıda suç ortakları da polis tarafından yakalandı

İntihar saldırısı olduğu iddia edilen patlamanın AIR PRODUCT isimli bir gaz üretim fabrikasına giren bir araç ile yapıldığı, aracın fabrikanın içindeki gaz dolu tüpleri patlattığı bildirildi. Olayda en az bir kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi. Ayrıca fabrikada patlamadan sonra büyük bir yangın çıktı. 

Fransız haber kanalı BFMTV’ye göre fabrikanın girişinde IŞİD bayrağı ve kesilmiş bir baş bulunduğu bildirildi.

Fransa alarma geçti 

Fransa’nın Lyon kentine yakın Grenoble kentindeki fabrikada meydana gelen patlamanın ardından Fransa alarma geçti. Saldırıda en az bir kişinin öldüğü, çok kişinin yaralı olduğu bildirildi. Saldırının radikal dinciler tarafından gerçekleşmesi Fransa ve Avrupa’yı tedirgin etti. 
Paris kentinde geçtiğimiz Nisan ayında ayağından vurularak yakalanan Cezayir kökenli öğrenci Sid Ahmed Ghlam polise verdiği ifadeye göre Paris’in ünlü katedrali ‘Sacre Couer’ ve bir yolcu trenine saldırı ihbarı güvenlik güçlerini yine alarma geçti. Paris’te turistlerin en çok ziyaret ettiği ‘Sacre Couer’ ve diğer semtlerde polis ve askeri birlikler herhangi bir saldırıya karşı 24 saat devriyede. Fransa genelindeyse güvenlik önlemleri en üst düzeye yükseltildi. (DHA)

 

ulusalkanal.com.tr

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar