banner864

Gazze kan ağlıyor 09 Temmuz 2014, 12:47

İsrail, Gazze'ye yine şiddetli saldırılar düzenledi. İsrail saldırılarında aralarında çocuklarında olduğu 27 kişi öldü 204 kişide yaralandı. Amerika ise İsrail'in sivil katliamından dolayı Hamas'ı sorumlu tuttu.
3 İsrailli gencin ölümden sonra Gazze'ye saldırılar başlatan İsrail ordusu, şiddeti her geçen gün artırıyor.

Saldırılara ilişikin, Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kidra'dan açıklama geldi. Açıklamaya göre İsrail'in Gazze şeridinde düzenlediği saldırılarda son 24 saatte aralarında çocukların da olduğu 27 kişi hayatını kaybetti, 204 kişi de yaralandı. Vurulan yerler arasında Filistin Sağlık Bakanlığına ait bir hastanede bulunuyor.

40 bin yedek askerini göreve çağıran İsrail ordusu, 2 gündür Gazze Şeridi'nin değişik bölgelerindeki hedeflere yönelik hava ve deniz kuvvetleri tarafından 200 operasyon yapıldığını açıkladı.

İsrail'e 117 füzenin düştüğünü de iddia eden İsrail ordusu, bu füzelerden 29'unun füze savunma sistemi tarafından imha edildiği açıkladı.

İsrail'in "savaş suçu" işlediğini açıklayan Fetih Hareketi, İsrail'i kınadı. "Operasyon derhal durdurulmalı" diyen El Fetih, "İsrail'in, Filistin halkına sistematik olarak soykırım yaptığını, uluslararası toplumun olayları görmezlikten geldiğini" vurguladı.

Saldırılarla ilgili Amerika'dan da bir açıklama geldi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada "İsrail'e yönelik devam eden roket atışlarını kınıyoruz. Hiçbir ülke sivillere yönelik roket saldırılarını kabul edemez. İsrail'in kendisini savunma hakkını tanıyoruz" denildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

abrek :

o sözde müslüman örgüt ışidi gormek isteriz müslüman kanı akıtan israil karşısında.. ama nerede.. bunu bile sorgulamaktan acizdir bu gerici pislikler.. dünyadan haberleri yoktur.. kendilerine verileni almaktan baska bir sey bilmezler.. "neden bu ışid, el-kaide, nusra vs. israile saldırmıyor da müslüman ülkeleri karıştırıyor" demezler..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar