banner864

Gazze'de ateşkes bitti! 08 Ağustos 2014, 08:40

İsrail ve Filistin arasındaki 72 saatlik ateşkesin süresi bu sabah 8'de doldu. Mısır'ın ateşkesi uzatma önerisi, Hamas engeline takıldı. Ateşkesin bitmesiyle tansiyon tekrar yükseldi. İsrail ordusu, bu sabah itibariyle Gazze'den İsrail'e 18'den fazla roket atışı yapıldığını duyurdu. İsrail, roketlere hava saldırısıyla yanıt verdi.
Mısır'ın İsrail ve Filistin arasındaki 72 saatlik ateşkesi uzatma girişimi Hamas engeline takıldı.

Hamas'ın, ateşkesin 72 saat daha uzatılması önerisine karşı çıkması üzerine ateşkes süresi bu sabah 08.00 itibariyle doldu. Ateşkesin bitmesinden dakikalar sonra bölgede tansiyon yeniden yükseldi.

İsrail Ordusu Sözcüsü Peter Lerner, Hamas'ın İsrail topraklarına en az 18 roket atışı yaptığını sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden duyurdu.

İsrail'in roketlere yanıtı hava saldırısı oldu. Gazze, 3 günlük ateşksin ardından yine bombalandı. Saldırılarda ölen veya yaralanan olmadı.

Hamas, İsrail'e roket saldırısı iddialarını kabul etmedi. Filistinli İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Tugayları ise İsrail'in Aşkelon kentine 3 Grad füzesiyle saldırı düzenlediğini duyurdu.

Mısır'ın İsrail ve Filistin arasında arabuluculuğunu yaptığı kalıcı ateşkes görüşmeleri ise Kahire'de sürüyor...

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar