banner864

Germanwings pilotunun evindeki aramayla ilgili önemli açıklama 27 Mart 2015, 09:39

Fransa'da düşen uçağın pilotunun evinde arama yapıldı. Uçağı kasten düşürdüğü iddia edilen pilotun "çalışamaz" raporu aldığı ancak raporu şeflerinden sakladığı öne sürülüyor.
Alman polisi, 150 kişinin de içinde bulunduğu yolcu uçağını "kasten düşürdüğünü" açıkladığı yardımcı pilot Andreas Lubitz'in evinde arama yaptı.

Andreas Lubitz'in uçağı neden düşürdüğü sorusuna yanıt arayan Alman polisi, yardımcı pilota ait eşyalara el koydu. Polis pilotun bilgisayarı da dahil el koyduğu eşyaları iki kutu içinde götürdü.

Alman medyasına yansıyan haberlere göre polis sözcüsü, "Bir şey bulduk. Şimdi test edilecek. Şu an ne olduğunu söyleyemeyiz. Ancak olanları aydınlatmak için çok önemli bir delil olabilir" dedi.

CNN International ve New York Times'ta yer alan haberlere göre, Lubitz'in Düsseldorf'taki evini arayan polisler, uçuş gününe ait doktor raporu buldu. İddiaya göre, pilot çalışamaz raporu aldı ancak raporu şeflerine iletmeyerek parçaladı.Lubitz'in Düsseldorf'taki evi

 

  ,

Etiketler
Germanwings

Yorumlar

Gülçin İncesu :

bence pilot, çalıştığı havayolu firmasına bir nedenden dolayı kin besliyordu ve havayolu firmasına hem maddi hem de itibar anlamında ağır zarar vermek için böyle gaddarca bir yol seçti.. ama eğer pilot kasten uçağı düşürmediyse, belki havayolu kendi teknik hatasını (arızalı uçağın uçmasına izin vermesini) örtmek için kasten pilotu suçlamış olabilir..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar