Hepimiz Chavez'iz! 11 Ocak 2013, 15:57

Venezüela Başkenti Karakas, "hepimiz Hugo Chavez'iz" sloganlarıyla inledi. Küba'da kanser tedavisi gören Venezüela Deblet Başkanı Chavez yemin törenine katılamayınca, Venezüela halkı liderleri için yemin etti. Sembolik yemin törenine Uruguay, Bolivya ve Nikaragua devlet başkanları da katıldı.
Chavez'e destek için gelenler meydanlara sığmadı. 
Venezüela Devlet Başkanı Yardımcısı Nicolas Maduro, Miraflores meydanını dolduran kalabalığa seslendi. Maduro, "Tek bir düşünce. Chavez, Chavez, Chavez sesleriyle yankılanıyor. Kumandanımızla beraber, omuz omuza verdiğimiz mücadeleleri yeniden hatırlıyoruz. Bu halk onu ne kadar sevdiğini göstermek için burada, onu takip etmek, savunmak için burada. O bizim için yüce bir örnek." dedi. 

Diğer Latin Amerika ülkeleri liderleri de Chavez için Karakas'taydı. Törene Bolivya Devlet Başkanı Eva Morales, Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica ve Küba Başkan Yardımcısı Diaz Cane de katıldı.  Üçüncü kez devlet başkanı seçilen Chavez, Küba'da gördüğü kanser tedavisi nedeniyle yemin törenine katılamadı. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

mustafa asirat :

buyuk komutan,buyuk adam,buyuk insan......sayin chavez seni omrum boyunca hatirlayacagim,sevecegim, .........

Erbil ALTANLAR :

sana binlerce selam büyük lider emparyalizm düşmanı chavez hiç bir zaman unutulmayacaksın

devfen :

chaveze bin selam halk dostu egemen düşmanı

Mustafa Aslan :

toprağın bol olsun yürekli adam...

ayandon gagauz :

başka hiç bir şey bulamadınızda üniformayamı taktınız ..cüpbeylemi gezseydi .onu halk seçmiş

işte sır burada saklı :

türkiye venezuela olsunnnn ben varımmm...

AHMET ADIVAR :

hem allah deyip hem çavez demek? ne kadar enteresan!

G&A :

işte dünya gözüyle yaşanabilecek en büyük güzellik bu. allah bu memleketin başına da böyle dua edilebilecek hükümet başkanları nasib eder inşallah. namaza bile korumalarla giden liderlerden allah bizi korusun.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar