banner864

İhvan Türkiye'ye mi geliyor? 14 Eylül 2014, 13:17

Mısır'da devrimin ardından Katar'a sığınan Müslüman Kardeşler'in merkezini Türkiye'ye taşıyacağı iddia edildi. Katar'ın "ülkeyi terkedin" talebinin ardından İhvan, yeni "karargâh" arayışına girdi. Fransız Haber Ajansı, Müslüman Kardeşler'in hedefinin İstanbul olduğunu öne sürdü.
Mısır'da yasaklanan ve terör örgütü ilan edilen Müslüman Kardeşler'in merkezini Türkiye'ye taşıyacağı iddia edildi.

Ordu ve halkın Muhammed Mursi yönetimini devirmesinin ardından Mısır'ı terkederek Katar'a yerleşen Müslüman Kardeşler liderleri bu ülkeden de ayrılacak. Nedeni Katar yönetiminin bu yöndeki talebi.

Dünya basınında yer alan haberler ise örgütün bir sonraki hedefinin Türkiye olduğuna işaret etti. Fransız Haber Ajansı, örgütün üst düzey yetkililerinin zaten Türkiye'de olduğunu, hareketin yeni karargâhının İstanbul olabileceğini öne sürdü.

Katar, İhvan yöneticilerine ülkeyi terk etmeleri için bir hafta süre tanıdı. İhvan yöneticilerinden Amir Darrag karargah değiştirme kararını sosyal medyadan duyurdu. Darrga mesajında, "Katar bize misafirperver davrandı. Biz de Katar'ın üzerindeki utancı kaldırmak için ikametgahımızı değiştiriyoruz." dedi. Ancak yeni merkezleri ile ilgili bilgi vermedi.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Nesimi torgut :

Zaten akp ozihniyeti deyilmi elnursaya kim silah verdi kim para verdi kim toplatisini akp deyilmi

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder