banner864

İkinci açıklama: Obama'nın emirlerini yerine getirmeye hazır 11 Eylül 2014, 14:50

Obama'nın IŞİD stratejisini açıklamasından hemen sonra Pentagon'dan da kritik bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, "ABD Obama'nın emirlerini yerine getirmeye hazır. Bunu koalisyon üyesi ülkelerle yapabiliriz" ifadelerine yer verildi.
Amerika Başkanı Barack Obama'nın IŞİD stratejisinin açıklamasından kısa süre sonra, Pentagon’dan da bir açıklama geldi.

Türkiye'de Genelkurmay Başkanı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile kritik görüşmeler gerçekleştiren ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ABD ordusunun hazır olduğunu belirtti.

Obama'nın konuşmasının ardından yazılı açıklama yapan Hagel, Obama'nın güçlü ve kapsayıcı bir strateji ortaya koyduğunu savundu. Hagel, "ABD ordusu da bu terörle mücadele kampanyasında üzerine düşen görevi yapmaya hazırdır" ifadesini kullandı.

Hagel, ABD'nin IŞİD'i tek başına yok edemeyeceğini koalisyonda yer alacak ülkelerle askeri, güvenlik, ekonomik, diplomatik, istihbarat ve insani yardım olmak üzere tüm enstrümanları kullanmalarının kritik önem taşıdığını belirtti.

Pentagon'dan bir üst düzey yetkili de "ABD ordusu Suriye'de IŞİD hedeflerine karşı doğrudan eyleme geçmeye hazır." ifadelerini kullandı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar