banner864

İngiltere'den şok öneri: Türkiye'ye polis gönderelim 03 Mart 2015, 11:56

 İngiltere İçişleri Bakanlığı Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek IŞİD’e katılan İngilizlerin önünü kesmek için İstanbul’daki havalimanlarına İngiliz polisi yerleştirme önerisinde bulundu.

Londra’da yaşayan İngiliz vatandaşı üç kızın Suriye’de IŞİD’e katılmak üzere geçen haftalarda Türkiye’ye gelmesi, İngiltere’yi ayağa kaldırdı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; İçişleri Bakanlığı Seçilmiş Komitesi, İngiliz vatandaşlarının IŞİD’e katılmak üzere ilk durak olarak geldikleri belirtilen İstanbul’da, havalimanlarına 'polis dedektifleri’ yerleştirilmesi önerisinde bulundu.

Komite Başkanı Keith Vaz, gerekçe olarak artan sayıda radikal dincinin Suriye’ye geçmek için İstanbul’u köprü olarak kullanmasını gösterdi.

ÇOK DİKKATLE DEĞERLENDİRİLİMELİ

İçişleri Bakanı Theresa May ise, Avam Kamarası’nda milletvekillerine konuyla ilgili yaptığı bir konuşmada IŞİD’e katılmak üzere yola çıkan kişi sayısındaki artış nedeniyle güvenlik önlemlerinin artırılması için Türk havayolu şirketleriyle görüştüklerini söyledi. Theresa May, İstanbul’daki havalimanlarına İngiliz polisi yerleştirme önerisi için ise "çok dikkatle değerlendirilmeli" yorumu yaptı.

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

her gün dünyanın gözünde küçük düşüyoruz ingilizler kamera görüntüleri tespit edilen bu kızların bizim tarafımızdan biliçli bir şekilde suriyeye geçırıldığıni düşünüyhor

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder