banner864

Irak'ta son durum 03 Eylül 2014, 14:37

Amirli ve Süleymanbek kasabalarını IŞİD terör örgütü militanlarından temizleyen Irak ordusunun ilerleyişi sürüyor... Rotayı civardaki köylere çeviren ordu birlikleri 35 köyde kontrolü yeniden sağladı. Ordunun Tikrit ve Diyala şehir merkezlerine doğru harekete geçtiği öğrenildi.
Irak ordusu IŞİD teröristlerine darbe üstüne darbe indiriyor...

Önce Amerli kasabasında IŞİD kuşatmasını kıran ordu birlikleri, dün de IŞİD'in kalelerinden sayılan Süleymanbek'te terör örgütünü yenilgiye uğratmıştı. Ordu, ilerleyişini sürdürdü, çevredeki 35 köyü daha IŞİD'in elinden kurtardı.

Arap basınına yansıyan haberlere göre; kara birlikleri rotayı Diyala ve Tikrit kent merkezlerine çevirdi. Birliklerin ilerleyişi sırasında IŞİD militanları ve askerler arasında çatışmalar yaşandı. 120 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Ordunun IŞİD mevzilerine kararlı operasyonları sayesinde teröristlerden temizlenen bölgelerde hayat normale dönmeye başladı. Kerkük-Bağdat hattındaki karayolunun kullanıma açıldığı öğrenildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Deniz dohukan :

Ulusal kanalına buradan çok teşekür ediyoruz. Ayrıca sizi takip eden arkadaşlarımın adina. Bize sevindirici haber verdiginiz için

tava :

Siz amarika ve amarika uşakları icin yaşasin cehennem

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder