banner864

İran'dan IŞiD'e operasyonlarla ilgili ilk tepki 26 Temmuz 2015, 10:50

Türkiye'nin Suriye'deki IŞİD mevzilerine yönelik operasyonlarıyla ilgili İran'dan açıklama geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, teröre karşı bölge ülkelerinin işbirliğine vurgu yaptı. "Terör gruplarına karşı her türlü eylemin terörizm kurbanı olan ülkelerin devletleriyle koordineli şekilde yapılmalı" dedi.
Türkiye, IŞİD'in saldırılarına karşı Suriye'deki IŞİD mevzilerini vurdu, komşu İran'dan operasyon değerlendirmesi geldi. İran'ın açıklamasında teröre karşı bölge ülkelerinin işbirliği içinde olması gerektiğine dikkat çekildi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, " Terörizme karşı etkin bir mücadele için devletlerin çok boyutlu işbirliği yapması gerekiyor. Ancak bu aynı zamanda ülkelerin milli egemenliğine saygı gösterilerek uluslararası hukukun temel ilkelerine uygun olarak yapılmalı" dedi.

Sözcü Afham, devletlerin milli egemenliğini zayıflatacak her türlü eylemin, terör gruplarının vahşi cinayetlerini ilerletmek için cesaretlendireceğini söyledi.

Afham açıklamasında Suriye ve Irak'la işbirliğine işarat etti; ''Terör gruplarına karşı her türlü eylemin terörizm kurbanı olan ülkelerin devletleriyle koordineli şekilde yapılmalı" değerlendirmesinde bulundu.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

türkiye hiç ama hiç vakit kaybetmeden bölge ülkeleri ile görüşme yapmalıdır bu konuda hem bilgisine baş vurulacak gerekirse görev verilecek tek kişi var sayın doğu perincektir kendisine bu görev devlet tarafındaqn verilmeli ve ekibini oluşturup çalışmağa derhal başlatılmalıdır ve dünyayada terörle ilgili bilgiaktaracak emfarmasyonu oluşturmalıdır bu konuda çok çalışacağına eminiz çünkü doğu başkan bir vatansever atatürkçüdür.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar