banner864

İran'dan Suriye açıklaması: İran, Rusya ve Çin... 28 Haziran 2015, 10:53

Tahran, Moskova ve Pekin’in Şam’a desteği sürecek.İran Dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran, Rusya ve Çin’in Suriye politikasının ortak olduğunu söyledi. Abdullahiyan “verilen çabalar sonunda Suriyenin meşru hükümeti korundu ve bölgede ikinci bir libya olmasının önüne geçildi” dedi.
Tahran, Moskova ve Pekin’in Şam’a desteği sürecek. İran Dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran, Rusya ve Çin’in Suriye politikasının ortak olduğunu söyledi. Abdullahiyan “verilen çabalar sonunda Suriyenin meşru hükümeti korundu ve bölgede ikinci bir libya olmasının önüne geçildi” dedi.

İran Dışişleri bakan yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İran ve Rusya’nın Suriye politikasının hiç değişmediğini söyledi.

Çin’in de terörizmle mücadelede Suriye hükümetine destek olma kararında olduğunu söyleyen Abdullahiyan, Tahran, Moskova ve Pekin’in Suriye politikasının paralel olduğına vurgu yaptı.

Abdullahiyan, IRINN’e yaptığı açıklamada, Tahran ve Moskava’nın terörizme karşı mücadele eden Suriye yönetimine destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Verilen çabalar sonucunda bölgede yeni bir libya oluşmasının önüne geçildi diyen İran Dışişleri bakan yardımcısı ve Suriyede meşru cumhurbaşkanının devirmesine izin verilmediğini ifade etti.

Hüseyin Emir Abdullahiyan, “Tahran, Moskova ve Pekin bölgede güvenlik ve istikrarını desteklemeye devam edecek.”dedi.Yorumlar

Arsoy Kamil :

sözlü desteklerin artik sonu gelmeli askeri destek gelmeden vahsi batinin ortadogu planlari degistirilemez. rusya cin ve iran arti somut askeri destek sunmalilar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar