banner864

İran Dışişleri'nden Ulusal Kanal'a özel açıklama 07 Temmuz 2015, 18:24

Emperyalizmin psikolojik savaş taktiklerini yine devrede. İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Ermir Abdullahiyan’ın CNN Inernational’a verdiği röportaj çarpıtıldı. Türkiye’deki malum medya, “İran’ın Esad’da ısrarcı olmadığını” son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Kaynak CNN’di. Ulusal Kanal, İran Dışişleri ile görüştü. İran Dışişleri bakanlığı yetkilileri haberin asılsız olduğunu ve Abdullahiyan tarafından tekzip edileceğini açıkladı.

Başta Star gazetesi olmak üzere bir çok haber sitesinin yayınladığı “İran’dan Flaş açıklama: Esad için ısrar etmiyoruz” spotları ile duyurulan haberler asılsız çıktı.

Malum medya İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Emir Abdullahiyan’ın Suriye'de Esad'ın sürekli kalması için ısrar etmediklerini açıkladığını yazdı, kaynak olarak Abdullahiyan’ın CNN Internatıonal’a verdiği röportaj gösterildi.

Suriye'nin kurtuluş savaşında verilen rolü üstlenen medya organlarının aynı dille yazdığı haberlerde “Esed bir nevi masaya sürüldü” yorumu ile okuyuculara ulaştırıldı.

Ulusal Kanal sorumlu yayıncılık ilkesi ile İran Dışişleri Bakanlığı’na ulaştı. İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile görüştü.

Abdullahiyan, Ulusal Kanal İran temsilcisi Yakup Aslan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde şunları ifade etti: "CNN ile olan röportajımın belli yerlerini çarpıtarak ve eksik olarak çevirerek haberleştirdikleri anlaşılıyor. İran İslan Cumhuriyeti, Suriye Halkı ve Devletine, terörizmle mücadelede olan güçlü desteğini devam ettirecektir. Sadece Suriye halkı ülkesinin geleceğini belirleyecek. Suriye Hükümetinin Teröristler tarafından devrilememesinde İran’ın payı olmasından dolayı mutluyuz. Çünkü Suriye'yi direniş cephesinin en önemli ülkelerindendir."

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder