banner864

İran Genelkurmay Başkanı'ndan çok sert açıklama! 27 Mayıs 2015, 12:39

Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin saldırıları sürerken, Yemen'e destek veren İran'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.
İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi "Suudi Arabistan'ın Yemen'e saldırarak Yemen halkına büyük zulüm yaptığını" söyledi.

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Dezful kentindeki bir törende konuşan Firuzabadi, Yemen operasyonlarının "Suud hanedanlığının gururundan" kaynaklandığını, operasyonlarda ABD'nin etkisi olduğunu söyledi.

İran Genelkurmay Başkanı "ABD yıllardır bölgede birçok komplo kurdu ancak her seferinde halkların direnişi karşısında mağlup oldu. Biz hiçbir ülke için savaş istemiyoruz ancak İslami değerleri ve dünya mazlumlarını savunmaya da hazırız" ifadesini kullandı.

Suudi Arabistan Yemen halkına yaptığı zulme vurgu yapan Firuzabadi "Bu zulüm Suudi Arabistan'ın yok olmasına neden olacak" ifadesini kullandı.

Husilerin Yemen'deki ilerleyişini durdurmak için Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, 26 Mart'ta "Kararlılık Fırtınası" adı verilen hava harekatı başlatmıştı. Ülkede devam eden çatışmalarda binlerce kişi hayatını kaybetti. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Şaman TÜRKSOY :

bi̇r arap bahari da suudi̇ arabi̇stan'da yaşansa ne iyi olurdu!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar