banner864

İran uçağı inmesin diye havalimanını bombaladılar 29 Nisan 2015, 08:56

Yemen'e hava saldırıları düzenleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, gıda ve malzeme taşıyan İran uçağının Sana havalimanınını engellemek için uçak pistini bombaladı. İran Kızılayı'na ait olduğu belirtilen uçak bombardıman nedeniyle geri döndü
Suudi Arabistan liderliğindeki Arap ülkelerine ait savaş uçakları, İran uçağının Yemen'deki Husilere yardım taşıyan İran uçağının inişini engellemek için Sanaa Havaalanı'nın pistlerini bombaladı.

El Arabiya'nın haberine göre, savaş uçakları Sanaa Havaalanı'na inmeye hazırlanan bir İran uçağını geri çevirmeye çalıştı. Ancak uçak telsiz komutlarını dinlemeyerek Sanaa'ya doğru yola devam etti.

Bunun üzerine savaş uçakları Sanaa Havaalanı'nın pistlerini bombardımana tuttu. İran uçağı bombardıman nedeniyle geri döndü.

Bombardıman sırasında Yemen'e ait bazı yolcu uçakları da alev aldı.

İran resmi haber ajansı İRNA, uçağın İran Kızılayı'na ait olduğunu bildirdi ve gıda malzemesi taşıdığını belirtti.


 


Etiketler

Yorumlar

Hande :

ya bu saudi araplari politikacilari ne vicdansiz katil ruhlu adamlar bunlar mi islam dininin öncülüğünü yapıyor ? utanilacak bir durum. müslüman kardeslerimize komşularımıza yaptığiniz bu ihanet size geri dönecektir onca masumun kanını dökmek katilliktir bizleri dinimizden soğuttunuz artık ben de sadece Allaha inaniyorum bu emevi arap din adamlarinin hic bir yalanci hadislerine uyduruk sozlerine inanmiyorum . turkleri hic bir zaman araplastiramiyacaksiniz onlarin yonetimindeki arap halkina ve ozgurlugu olmayan kadinlarina uzuluyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar