banner864

İran'dan bomba iddia! ''Türkiye, Katar'dan...'' 03 Mayıs 2014, 11:26

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Katar yönetiminin Suriye konusunda Türkiye'ye 5 milyar dolar para yardımında bulunduğunu ileri sürdü.
İsfahan şehrinde Devrim Muhafızları üst düzey komutanlarının hazır bulunduğu bir törende konuşan Tümgeneral Safevi, Suudi Arabistan ve Katar hükümetlerinin Suriye'de huzursuzluk yaratmak için 30-40 milyarlar dolar harcadıklarını iddia etti.

İranlı komutan, Katar'ın Suriye'deki olayları desteklemek için 'tek seferinde' Türkiye'ye 5 milyar dolar para verdiğini iddia etti.

ABD, Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve Avrupa ülkelerinin Beşar Esad'ı devirme konusundaki stratejilerinin yenilgiye uğradığını savunan Safevi, İran'ın Suriye konusunda büyük bir zafer elde ettiğini kaydetti.

Suriye olaylarının uluslararası, bölgesel ve Suriye içi olmak üzere üç boyutunun olduğunu söyleyen Safevi, krizin bölgesel boyutu konusunda Suudi Arabistan, katar, Türkiye ve Ürdün'ün İran'la rekabet ettiklerini söyledi.

Safevi, İran-Irak savaşı döneminde İran'ı destekleyen tek Arap ülkesinin Suriye olduğunu ifade ederek, Suriye'nin o dönemdeki desteklerini unutmadıklarını ifade etti.

DHA

Etiketler

Yorumlar

burak.s :

petrol zengini zengin arap şeyhlerin silah kaçakcısı olmuşuz.bütün bu yaptıklarınız yetmiyormuş gibi bir de bu işe mi başladın sevgili ülkem.memleketi sömürüyorlar.bu paralar nerelere gidiyor nerelere.bu gelen milyar dolarlar nereye gidiyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder