banner864

İran'dan gövde gösterisi 24 Ekim 2014, 18:06

ABD'nin uyguladığı ambargoya rağmen havacılık ve uzay alanında kendi teknolojisini geliştirten İran, gövde gösterisi yaptı. Tahran'da düzenlenen 'Hava ve Uzay Sanayinde Yerli Güçler' fuarında sergilenen hava araçları ve sistemleri dikkat çekti.
İran… Yıllardır ABD ve Batı dünyasının ambargoları altında, kendi teknolojisini geliştiren ve dışa bağımlılığı olmadığını gösteren ülke.

2011 yılında hava sahasını ihlal eden Amerika'nın radara yakalanmayan insansız hava aracını düşürerek büyük şaşkınlığa yol açan İran, geliştirdiği teknolojisiyle bir kez daha gövde gösterisi yaptı.

Tahran'da düzenlenen 'Hava ve Uzay Sanayinde Yerli Güçler' fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Uçak ve Uzay sanayinde dikkat çeken fuara, Fransa, Almanya ve Çin gibi yabancı şirketlerin yanı sıra yüzden fazla yerli şirket katıldı.

İranlı havacılık ve uzay mühendisleri, geliştirdikleri son teknolojileri görücüye çıkardı. Fuarda sergilenen yerli uçakların yanı sıra, insansız hava araçları, simülatörler ve kritik öneme sahip donanımlar dikkat çekti.

İran seri üretime başladığı donanım ve parçaları yabancı müşterilerine satmaya hazırlanıyor.

Haber: Yakup Aslan
ulusalkanal.com.tr

Etiketler
AbdIran

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar