banner864

İran'dan IŞİD açıklaması 18 Haziran 2014, 13:15

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, terör örgütü IŞİD'i çok sert sözlerle uyardı. Ruhani, teröristlerin Irak'taki kutsal mekânlara saldırı düzenleyeceği haberlerine sert tepki gösterdi. Ruhani, Irak yönetimine tam destek verdi. Cumhurbaşkanı Ruhani, "İran milleti kutsal mekânları korumakta tereddüt etmeyecek" dedi.
Irak'ta işgal ettiği bölgelerdeki kutsal mekanlara saldıran terör örgütü IŞİD'e İran'dan çok sert bir uyarı geldi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani, IŞİD'i kutsal mekanlara saldırmaması konusunda çok sert ifadelerle uyardı.

Hürremabad şehir stadında halka seslenen Ruhani, "şakamız yok" dedi, "katil ve teröristler" diye hitap ettiği IŞİD'e "Irak'taki kutsal mekânlardan uzak durun" ifadelerini kullandı.

Uyarının tonu çok yüksekti. Ruhani, İranlılar'ın bu konuda şakası olmadığını net bir şekilde açıkladı. Irak yönetimine destek verdi.

Ruhani "İran milleti türbelerin yanı sıra Kerbela, Necef ve Samera'da bulunan kutsal mekânları korumakta tereddüt etmeyecek" ifadelerini kullandı.

Ruhani, türbeleri korumak ve teröristlere ders vermek için savaşa hazır olduklarının altını çizdi. İran Cumhurbaşkanı, "binlerce kişi Irak'a gitmeye hazır" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar