banner864

İran'dan sert tepki 23 Şubat 2015, 16:23

İran, Türkiye ile Amerika arasında imzalanan eğit-donat mutabakatına tepki gösterdi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham, "Bu mutabakat uluslararası kanunların ihlalidir" dedi.
Türkiye ile Amerika'nın, Suriyeli muhalfilerin eğitilip silahlandırılması konusunda mutabakat imzalamasına İran tepki gösterdi.

Açıklama İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham'dan geldi. Tahran'da basın açıklaması düzenleyen Sözcü, Suriyeli muhaliflere yönelik "Eğit-Donat" programı mutabakatının uluslararası kanunların ihlali olduğunu söyledi.

Mutabakatı "IŞİD gibi örgütlerin ortaya çıkmasına zemin hazırlayan eski stratejik hataların tekrarı" olarak yorumlayan Afham, "Amerika ile bazı ülkelerin yanlış politikalarda ve stratejik hatalarda ısrar etmesi, daha fazla yıkıma ve masum insanların ölümüne yol açacak" dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

böyle bir karar kime sorarak alındı vaz geçin halk buna razı değil kendi askerini şehit edenleri ...eğiteceğiz ve donatacağız ...ve müslüman komşumuza saldırtacağız ...başka olacaklarıda düşümek istemiyorum....işte size bir örnek ..muavenet harp gemimiz nasıl vuruldu ve kıymetlı komutanları şehit oldu ...eğit donat kötü şeylere gebe...ve zaten halk müsada etmicektir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar