banner864

İranlı bakandan çok sert sözler 24 Aralık 2014, 18:05

İran, petrol fiyatlarının düşüren Suudi Arabistan'ı " İslam ülkelerinin petrol gelirlerinin yağmalanmasıyla" suçladı. İran Adalet Bakanı Mustafa Pur Muhammedi, "Bu, Suudi Arabistan’ın katlandığı bir aşağılık ve sefilliktir" dedi.
 Petrol fiyatlarının düşüşüne tepki gösteren İran Adalet Bakanı Mustafa Pur Muhammedi, Suudi Arabistan yönetimine ağır suçlamalarda bulundu. Muhammedi, Suudi Arabistan’ın izlediği yolun, İslam ülkelerinin petrol gelirlerinin yağmalanmasına neden olduğunu belirtti.

Düşüşe Suudi Arabistan'ın politikalarının neden olduğunu ifade eden İranlı bakan "Bu, Suudi Arabistan’ın katlandığı bir aşağılık ve sefilliktir" dedi.

Amerika'ya ve ve İran düşmanlarına seslendiği belirten Pur Muhammedi, "Sizler el ele verip bir taraftan petrol fiyatlarını düşürüp diğer taraftan siyasi ve psikolojik baskılarla İran halkının iradesini düşürmek istiyorsunuz. Halbuki İran halkı daha önce bundan ağır baskılara maruz kaldı ancak yılmadı" ifadelerini kullandı.

Muhammedi, "Fakat düşman geri adım atmayacağımızı bilmeli” şeklinde konuştu. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de daha önce yaptığı açıklamada petrol fiyatlarındaki düşüşü Müslümanlara karşı bir komplo olarak değerlendirmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

E.Özaydinn :

sayin bakan bu israel ve abd ile ortak hareketir, hedef rusya ve iran dir, ve orta asya ya acilimdir

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder