banner864

IŞİD İngiliz Henning'i infaz etti 04 Ekim 2014, 13:16

IŞİD terör örgütü, İngiliz rehine Alan Henning'in öldürülmesine ilişkin bir video yayınladı. Video paylaşım sitelerine yüklenen görüntüde, Henning'in bir IŞİD militanı tarafından başının kesildiği görülüyor.
Terör örgütü IŞİD, İngiliz rehine Alan Henning'in kafasını keserek öldürdü. Örgüt tarafından yayınlanan "Amerika ve müttefiklerine bir mesaj daha" adlı video kaydında, maskeli bir kişi tarafından tutulan İngiliz rehine Alan Henning diz çökmüş vaziyette...

Rehine İngilize "Parlamento'muzun aldığı IŞİD'i vurma kararının cezasını ben çekeceğim çünkü normal bir İngiliz vatandaşıyım" dedirtiliyor.

Görüntülerin devamında Henning'in yanında duran maskeli kişi İngiltere Başbakanı David Cameron'a, "Henning'in kanı senin elindedir ey Cameron, Alan Henning'de kafası kesilerek öldürülecek, ama onun kanı İngiliz Parlamentosu elindedir" diye sesleniyor.

Bu ifaldelerin ardından Henning'in kafası kesiliyor. Yüzü maskeli terörist ayrıca videoda, Obama'nın IŞİD'e karşı hava saldırılarını sonlandırmaması durumunda, ABD vatandaşı olan Peter Edward isimli rehineyi öldürecekleri tehdidinde bulunuyor.

IŞİD daha önce Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff ile İskoç yardım kuruluşu çalışanı David Haines'i de benzer şekilde, başlarını keserek öldürmüştü.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar