banner864

IŞİD yine kan döktü 07 Haziran 2014, 15:14

Irak'ın Musul kentinde ve Başkent Bağdat'ta Irak Şam İslam Devleti adlı terör örgütü yine kan döktü. Musul'da güvenlik güçleri ve IŞİD militanları arasında çıkan çatışmada 26 kişi, Bağdat'ta düzenlenen hava topu saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti.
Irak Musul'da IŞİD militanları, 17 Temmuz, Et-Teneke ve El-Arabi bölgesinde IŞİD militanlarıyla güvenlik birimleri ile çatıştı.

İlk belirlemelere göre, 26 kişi çatışmalar sırasında hayatını kaybetti.

Musul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, güvenlik güçlerinden 6 kişi hayatını kaybettiğini, 27 kişinin yaralandığını açıkladı. Yetkililer, IŞİD militanlarınından 20 kişinin de yaşamını yitirdiğini söyledi.

Başkent Bağdat'ta ise havan topu saldırısı gerçekleşti. Saldırı sırasında Sebi el-Bur Mahallesi'ndeki evlere, nereden atıldığı belirlenemeyen havan topu mermileri isabet etti.

Olayda 5 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Yaralıların hastaneye kaldırıldığı ve bölgeye çok sayıda güvenlik gücü sevkedildiği belirtildi.

Öte yandan IŞİD militanlarının, Enbar Üniversitesi'ne saldırarak, güvenlik görevlilerini öldürdüğü ve aralarında öğretim üyeleriyle öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişiyi rehin aldığı bildirildi.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler
ırakışid

Yorum Gönder