IŞiD'den korkunç bir infaz daha! 14 Eylül 2014, 10:49

IŞİD (Irak-Şam İslam Devleti), iki Amerikalı gazetecinin ardından elinde esir tuttuğu İngiliz vatandaşı David Haines'i başını keserek öldürdüğünü iddia etti.
AKP hükümetinin ilgisiz davrandığı Türkmenler, Irak'ta terör örgütü IŞİD'in hedefi olmaya devam ediyor.

Yerel Türkmen kaynaklarının verdiği bilgiye göre, IŞİD militanları perşembe günü tam 17 Türkmen'i infaz etti.

İdam edilenlerin tümü Sünni Türkmenler. Ölenlerden 5'i Çelebi aşireti üyesi. IŞİD ile gerginlik yaşayan Çelebi aşireti Telafer'den göçerek Kerkük'e yerleşmeye başladı.

IŞİD'in rehin tuttuğu 20 Türkmen'i daha önümüzdeki günlerde idam edeceğini belirten yerel kaynaklara göre katledilen Türkmen sayısı 100'e yaklaştı.

IŞİD, 19 Haziran'da Türkiye sınırına en yakın Türkmen kenti olan 300 bin Türkmen'in yaşadığı Telafer'i işgal etmişti. Evlerini terk etmek zorunda kalan Türkmenler, sınırda kendileri için kamplar kurulmasını istemiş, bu talep AKP hükümeti tarafından kabul edilmemişti. Türkiye'den destek göremeyen Türkmenler Irak'ın güneyine giderek Kerbela ve Necef bölgesine sığınmak zorunda kalmıştı.

IŞİD, iki Amerikalı gazetecinin ardından esir tuttuğu 44 yaşındaki bir İngiliz vatandaşını da infaz etti.

Yüzü maskeli IŞİD'li İngiltere Başbakanı David Cameron'ı peşmergeleri silahlandırmakla suçladıktan sonra rehineyi başını keserek infaz etti. IŞİD, başka bir İngiliz'in görüntüsünü de yayınlayarak Cameron'ı tehdit etti.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar