banner864

IŞİD'den tehdit:“Barajı açın yoksa...“ 10 Ağustos 2014, 15:25

AKP hükümetinin terör örgütü diyemediği, ramazan bayramında İstanbul Ömerli'de cihad çağrısı yapan IŞİD, Türkiye'yi açık açık tehdit etti. Irak'ta kontrol altında tuttuğu bölgelerde su sıkıntısı olduğunu açıklayan IŞİD, Atatürk barajının kapaklarının açılmasını istedi. Aksi halde İstanbul'a saldırma tehdidinde bulundu.

IŞİD'den tehdit:"Barajı açın yoksa..." paylaşan: ulusalkanal
Terör örgütü IŞİD, Türkiye'yi açık açık tehdit etti.

Kanadalı bir internet sitesinde yayımlanan haber belgeselde, IŞİD'in basın sorumlusu olduğu belirtilen Ebu Musa, Türkiye'yi, İstanbul'a saldırmakla tehdit etti.

Rakka'da çekilen 5 bölümlük IŞİD belgeselinin yayımlanan ikinci bölümünde Türkiye'den de bahsediliyor.

Atatürk Barajı'nda su biriktirilmesi nedeniyle bölgenin su ve elektrik sıkıntısı çektiği belirtilen belgeselde, terör örgütünün basın sorumlusu Musa, Türk hükümetine sesleniyor. Musa, "Mürted hükümet kararlarını gözden geçirsin diye dua ediyorum. Eğer gözden geçirmezse İstanbul'u özgürleştirerek biz gözden geçireceğiz" dedi.

Muhabirin "Bu Türkiye'ye bir tehdit mi?" sorusuna ise "Evet açık bir tehdit. Onlar açmazsa inşallah biz onu İstanbul'dan açarız" yanıtını verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Kemal Baydar :

mersin'den tırlarla silah ve mühimmatı, mit size türiye'ye saldırın, iç savaş çıkarın diye mi yolladı!

masa nan :

ışid li katiler size su vermek değil sizi ipte salamak lazım türkiye bir surye bir ırak değil deneyın boyunuzun ülçüsını alırsınız çocuk katileri allahtan belanızı bulursunuz

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar