banner864

IŞİD'e ağır darbe 31 Ağustos 2014, 13:50

Irak'ın Amirli kasabasında IŞİD kuşatması altında yaşam savaşı veren Türkmenlerin yardımına Irak ordusu yetişti. Ordunun Cuma günü civar köylerden başlattığı operasyonda başarıya ulaşıldı. Çok sayıda terörist öldürüldü, IŞİD bölgeden çekilmek zorunda kaldı!
Irak ordusu, IŞİD'e karşı Amirli kasabasına düzenlediği oeperasyonda hedefe ulaştı. Baskın operasyonla 20 bin nüfusluTürkmen kasabasına ulaşan ordu birlikleri IŞİD'in kuşatmasını kırdı.

80 gündür IŞİD ablukası altında açlık ve susuzlukla mücadele eden Amirli halkı sonunda rahat bir nefes aldı. 18 saat süren çatışmalarda IŞİD çok sayıda kayıp verdi ve bölgeden çekilmek zorunda kaldı.

Irak güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamaya göre operasyonda 56 IŞİD üyesi teslim oldu. Bu militanların 12'sinin Irak vatandaşı olmadığı tespit edildi.

Irak ordu birliklerinin ve hava kuvvetlerinin öncülüğünde düzenlenen operasyona, Tuzhurmatulu Şii milisler ve bir kısım peşmerge de eşlik etti.

Birleşmiş Milletler'in "katliam" riskine karşı uyardığı kasabaya operasyonun düğmesine Cuma günü basılmıştı. Irak ordusu, Amirli kasabası civarında 7 köyü temizlemiş, 70 teröristi de etkisiz hale getirmişti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

cenap aytepe :

hafız esat sana bizden bin selam olsun iyiki varsın ve varolasın amerikan emperyalizmine son elli yılda en güzel tokadı sen vurdun.ah birde türkiye senin yanında olabilecek idareye sahip olabilseydi.bu kadar kan akmaz ve can gitmezdi neyapalım halkımız çok akıllı

caner karahan :

orasi irak sehri degil mi

ali serdar bolat :

amerli değil, amirli de değil, emirli. türkçe bir isim bu, orası türkmen şehri çünkü arkadaşlar...

Davut :

öyle hastalıklı bir hale bürünmüşler ki allah adına savaştıklarını ve öldürdükçe cennetin kapılarını aralayıp çocuk yaşta hurilerle zevkü sefa içinde ölümsüz bir yaşam süreceklerine inanıyorlar. ortadoğu kalkolitik çağdan sıyrılamadı bir türlü, bölgenin en büyük vebası eğitimsizlik sonra kör cehalet, bağnazlık peşi sıra birbirini takip ediyor. işledikleri cinayetler çok acımasızca hiçbir kötü kelime bunu tarif edemez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar