IŞİD'e karşı kara harekatı başlatılacak! 09 Şubat 2015, 18:02

IŞİD'e karşı Irak'ta kara operasyonu başlatılacak. Açıklama Amerika Başkanı Obama'nın özel temsilcisi emekli General John Allen'den geldi. Allen, kara operasyonunu Iraklı güvenlik güçlerinin yapacağını, uluslararası koalisyonun da destek vereceğini açıkladı.
 ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD'le Küresel Mücadele Özel Temsilcisi emekli general John Allen, Irak'ta IŞİD'e karşı kara operasyonu başlatılacağını açıkladı. 
Allen, Ürdün'ün resmi haber ajansı Petra'ya konuştu. Irak güçlerinin IŞİD'e karşı kara harekâtı başlatacağını, Amerika öncülüğündeki uluslararası koalisyonun da destek vereceğini söyledi. 

Kara operasyonunda görev alacak 12 Irak tugayını eğitilip silahlandırılacağını belirten Allen, uluslararası koalisyonun genişletilmesi için doğu Asya ülkelerine başvuracaklarını da bildirdi. 

Eğit-donat projesi kapsamında Amerika'nın talebine ret yanıtı veren Ankara ile İncirlik Üssü görüşmeleri ise sürüyor. John Allen, İncirlik ile ilgili açıklanacak bir şeyin henüz olmadığını da sözlerine ekledi. 

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar