banner864

IŞİD’ten korkunç infaz 20 Ağustos 2014, 09:23

Irak'ta ve Suriye'de terör estiren IŞİD, kan donduran bir eyleme daha imza attı. IŞİD'in bu seferki kurbanı Amerikalı bir gazeteci oldu. Gazeteci James Foley'i başını keserek infaz eden terör örgütü, cinayetin görüntülerini "Amerika'ya bir mesaj" adıyla sosyal medyada yayınladı.

IŞİD’ten korkunç infaz paylaşan: ulusalkanal
Ortadoğu'yu kana bulayan terör örgütü IŞİD bu kez de Amerikalı bir gazeteciyi hedef aldı. Örgüt, gazeteci James Foley'i başını keserek infaz etti.

İnfazın görüntüleri "Amerika'ya bir mesaj" adıyla sosyal medyada yayınlandı. CIA yetkilileri, görüntüleri teyit ettikten sonra açıklama yapacaklarını belirtirken, Foley'nin ailesi oğullarının ölümünü doğruladı.

Foley'nin 2009'dan bu yana Ortadoğu'da çalıştığı, 2012 yılında ise kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldığı öğrenildi.

Cinayetin görüntülerinde ise Foley, öldürülmeden hemen önce "Gerçek katilim Amerikan hükümetidir" diyor. Foley'in infazının ardından kamera, Steven Sotloff adında başka bir Amerikalı rehine çevriliyor. Foley'i öldüren IŞİD militanı, Sotloff'u gösterek "Bu Amerikan vatandaşının kaderi de Obama'nın elinde" diyor.

Öte yandan görüntülerdeki IŞİD militanının İngiliz olduğu iddia edildi. İngiltere'nin yüksek tirajlı gazeteleri The Sun, Daily Mail ve Daily Mirror manşetten verdikleri infaz haberinde, militanın İngiliz lehçesine dikkat çekerek, IŞİD terör örgütü içinde en az 600 İngiliz militan olduğunu hatırlattı. Konuya ilişkin İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, “Uzman bir ekip kişinin İngiliz olup olmadığını araştırıyor”dedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ortaç kalan :

güzel ve yalan bir kaset hazırlanmış müslümanların acısına bir acı daha katarlar artık

Misafir :

tamamen düzmece bir haber.

che :

kimi kandırıyorsun abd! ışid'in başındaki adam da senin eğittiğin bir yahudi.

kara bal :

kafa kesilme görüntülerini tamamıyla yayınlayan işid ilk kez sinematografik bir çekim yapıyor, 2 yıldır kayıp olan gazeteciyi kesecek gibi yapıp görüntü kesiliyor bir sonraki sahnede kafa ayrı vücüd ayrı bir görüntü yayınlıyor bana kumpas gibi geldi sanki zaten abd'nin işi kumpas.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder