banner864

İspanya'da 3 Türk boğuldu! Yas ilan edildi 14 Nisan 2015, 08:53

İspanya'da 3 Türk denizde boğularak hayatını kaybetti. Olayın yaşandığı Marbella kentinde 3 gün yas ilan edildi.
İspanya'nın Marbella kentinde 3 Türk, denizde boğularak can verdi. İspanyol kenti, hayatını kaybeden Türkler için yas ilan etti.

Çanakkale Gelibolu'daki Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi'nden 10 öğrenci ve 2 öğretmen, 4 Nisan tarihinde İspanya'ya gitti. Avrupa Birliği'nin, engelli bireylere dönük mesleki becerileri kazandırma projesi kapsamında oradaydılar.

İspanya'ya giden gruptaki bir öğretmen ve iki öğrenci, Malaga kentindeki tatil beldesi Marbella'da denize girdi. Şakir Çelik ve Serdar Fidan isimli öğrenciler ile, Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant dalgalar nedeniyle boğularak can verdi. Boğulma tehlikesi geçiren bir öğrenci ise son anda kurtarıldı.

Yaşamını yitiren Bilgisayar Öğretmeni Ümit Nalbant'ın nişanlı olduğu, bu yaz ise düğün yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

İspanyalı yetkililer Türklerin halkın denize girdiği plaj dışındaki bir bölgede denize girdiğini söyledi. Marbella Belediyesi, 3 Türk vatandaşının denizde boğulmasından dolayı, kentte üç günlük yas ilan edildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama da Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır'dan geldi. Bakan Bozkır, taziyelerini iletti, ve cenazelerin Türkiye'ye nakliyle ilgili Madrid Büyükelçiliği ve Ulusal Ajans'ın yakından ilgilendiğini belirtti.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder