banner864

İsrail'de şok istifa! 04 Mayıs 2015, 19:13

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, görevinden istifa etti. Libermann, istifa mektubunu Başbakan Netanyahu'ya da sunacağını söyledi.
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, görevinden istifa etti. Libermann, istifa mektubunu Başbakan Netanyahu'ya da sunacağını söyledi.

İsrail'de seçimler sonrası hükümet kurmak için yapılan koalisyon görüşmleri sürerken  sürpriz bir isitfa haberi geldi. Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Evimiz İsrail Partisi'nin de lideri olan Libermann kurulacak koalisyonda da yer almayacağını söyledi. 

İstifa kararını basın toplantısında açıklayan Libermann, "Ne yazık ki, kurulacak yeni hükümetin ulusal çıkarlara hizmet etmeyen, fırsatçı bir yönetim sergileyeceği sonucuna vardım" dedi.  

Lİbermann, ayrıca koalisyon hükümeti kurma girişimlerini sürdüren Netanyahu'nun ultra-Ortodokslarla bir dizi anlaşmaya varmasının ardından hükümette yer alamayacağını ifade etti.

Avigdor Lieberman, en yakın zamanda istifa mektubunu Başbakan Binyamin Netanyahu'ya sunacağını belirtti.  Netanyahu'nun kilit öneme sahip müttefiklerinden Libermann,  iki dönemdir dışişleri bakanlığı görevini yürütüyordu.

Türkiye karşıtlığı ile tanınan 57 yaşındaki Lieberman, Ocak 2010'da Ankara-Tel Aviv arasında yaşanan "alçak koltuk" krizinin de mimarı olarak biliniyor. 

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar