banner864

İsrail Gazze'ye saldırdı 08 Temmuz 2014, 22:53

İsrail ordusu, Gazze'ye hava, kara ve denizden başlattığı operasyonun görüntülerini yayınladı. İsrail, Gazze'ye saldırısının "İsrail’e atılan roket sayılarının azaltılması" olduğunu ileri sürdü. Arap Birliği, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne acil toplantı çağrısı yaptı.

İsrail ordusu Gazze’ye karşı "Koruyucu Sınır" adını verdiği operasyon başlattı.

Gazze'ye yönelik saldırılarda 11 kişi öldü. Arap Birliği, BM Güvenlik Konseyi'ne acil toplantı çağrısı yaptı.

Operasyon kapsamında vurulan hedeflerin görüntüleri İsrail ordusu tarafından yayınlandı.

İsrail Ordu Sözcüsü Avihai Adera "Aralarında militanlara ait 4 ev, roket fırlatma rampaları ve diğer terörist altyapılarının bulunduğu yaklaşık 50 hedef vuruldu. Operasyonun amacı Hamas’ı vurmak ve İsrail’e atılan roket sayılarının azaltılmasıdır" dedi.

İsrail Ordusu 40 bin yedek askeri göreve çağırdı. Ordu Sözcüsü, İsrail askerlerinin Gazze şeridi sınırında kara kuvvetlerini yoğunlaştığını söyledi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zühri, Gazze'den İsrail'in güneyine roket saldırısı düzenlenmesini İsrail'in işlediği suçlara karşı doğal bir tepki olarak nitelendirmişti.

Arap Birliği de Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne, İsrail saldırılarının önlenmesi için acil toplantı çağrısı yaptı.

Türk Dışişleri de İsrail'e saldırıların durdurulmasını istedi.

İsrail ile Gazze arasındaki tansiyon geçtiğimiz ay Filistin’de 3 İsrailli gencin kaçırılmasıyla başlamış devamında Filistinli Muhammed Ebu Hudayr isimli genç yakılarak öldürülmüştü. Olayların tırmanmasıyla İsrail ordusu Gazze'ye geniş kapsamlı operasyon başlattı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

emre han ergüden :

adam at tepmesin diye 100 lerce koruma ile gezio bide israile kafa tutuyo..

Emine gencoglu :

Arap birligi toplansa ne yazar kimin umrunda! Gercek musluman olsalar Kuran da yazilanlari uygularlar ama Allah bu zulume dur diyecek ve bu sahte müslümanlar cezalarini yaratan dan alacaklar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar