banner864

İsrail, Suriye'yi vurdu 23 Haziran 2014, 11:57

Tüm dünya gözünü Irak'a çevirmişken, İsrail'den bölgedeki gerilimi tırmandıracak bir hamle geldi. Suriye tarafından yapılan saldırıda 13 yaşındaki İsrailli bir çocuğun öldüğünü öne süren İsrail, Suriye ordusuna ait dokuz ayrı hedefe hava saldırısı düzenledi.
İsrail jetleri Suriye'yi vurdu

Operasyon'un gerekçesi bir çocuğun ölmesi.

Uluslar arası haber ajansı AFP'nin haberine göre İsrail savaş uçakları, Golan Tepeleri'nde bulunan Suriye ordusuna ait dokuz ayrı hedefe hava saldırısı düzenledi.

Olayla ilgili bilgi veren bir ordu sözcüsü "Operasyonun, Suriye tarafından düzenlenen saldırıda 13 yaşındaki bir İsrailli çocuğun ölmesinin ardından düzenlendiğini" iddia etti.

Ölen çocuğun, bakanlık için çalışan müteahhitlerden birinin oğlu olduğu belirtilirken, İsrail Savunma Bakanlığı, Suriye'nin ödeyeceği bedelin ağır olacağını söyledi.

İsrail'in vurduğu bölge, Ortadoğu'nun en önemli su kaynaklarını barındırıyor. İsrail su ihtiyacının yüzde 30'unu bu bölgeden sağlıyor.

ulusalkanal.com.trEtiketler
SuriyeIsrail

Yorumlar

AS :

Suriyelilerin vurduğu İstailli çocuk da Müslümandı zaten.. Gerçekten akla ihtiyaçları var.

Ch :

Bir vatandası kaçırildı, öldürüldü die yapmiş, ne alçaği ne katili, o çocuğu öldürenler ne o zaman? Bizim memleketimizde can değerli değil diye garip geliyo, canın hakkı sorulunca alçak katil olunuyo

metin baş :

alçaklar katiller, hala zulum devam ediyor. allahım müslümanlara akıl nasip et.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar