banner864

İsrail'den tanırım mesajı 26 Haziran 2014, 19:43

İsrail, Irak'ta bağımsız bir Kürt devletini tanıyacağının siyalini verdi. Açıklama, Paris'te Amerika Dışişleri Bakanı JOhn Kerry ile görüşen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan geldi. Lieberman, "Irak parçalanıyor, bağımsız bir Kürt devletinin kurulması kaçınılmaz bir sonuç" dedi.
İsrail, bağımsız Kürdistan'a yeşil ışık yaktı. 
Açıklama İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'dan geldi. Fransa'nın başkenti Paris'te Amerikalı mevkidaşı john Kerry ile görüşen Lieberman, eğer kurulursa, Irak'ta bağımsız bir Kürt devletini tanıyacaklarının siyalini verdi. 

Lieberman, "Irak parçalanıyor ve bağımsız bir Kürt devletinin kurulmasının kaçınılmaz bir sonuç olduğu görülüyor" dedi. 

Benzer bir açıklama da önceki gün İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'ten gelmişti. Peres, "Kürtler defakto olarak devletlerini kurmuş durumda. Türkiye de onlarla petrol ticareti yaparak buna hazır olduğunu gösteriyor" demişti.

AKP Hükümeti'nin Barzani yönetiminden alıp piyasaya sürdüğü Irak petrolünü İsrail almıştı. 

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

abrek :

şaşırmamak lazım bu açıklamaya. maddenin kanunu gibi doğru bir sonuc cunku bu gelişme.. israil, oyuncagını elbette ki tanıyacak..

E.Özaydin :

ve... böyleliklede allahin size vaad ettigi topraklarin yolu fiilen acilmis olur , onun icin türkiye hükümeti size gab projesi havsasinda isrel deletinden de daha büyük topraklari satti , amaciniza ulastiniz , bu yolda emegi gecen, tayyip beye adullah gül beye ve tuncay güney beye turgut özal beye bir tessekür etmeniz gerkrmez mi ?

Şahsine çiftçi :

Bütün bu ıraktaki katliamlar suriye katliamları hep israil için değilmi abd destekli tayyip destekli türkiye demiyorum dikkat edin tayyip hükümeti destekli bu akp zaten israil ve abd nin bir purojesidir önün için tanırlarmış .onlar kuruyorlar zaten kürdistanı tayyip hükümetiyeleberaber . Öte yandan bizim komşumuz ıraktır başka bir devletin kurulması uluslar arası anlaşmalarda bildiğim doğruysa savaş ilan edebilir türkiye sma nerde yardım ediyor . Şu an . Akp bir israil abd purojesi .

yalcin coskun :

Hani AKP israili sevmezdi bunlarin simgesinin cevirimi si Allahina Kadar Palavracilar.

cenap azytepe :

vanminüt.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar