banner864

İsrailliler de tepki gösterdi 18 Temmuz 2014, 13:30

İsrail hükümetinin Filistinlileri vurmasına, tüm dünya halkları gibi İsrailliler de tepki gösterdi. Gazze'ye saldırıya karşı çıkan Yahudiler, Tel Aviv sokaklarında yürüdü. Yürüyüşte "Faşizme geçit yok", "Benim adıma değil" yazılı pankartlar taşındı.
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği kara saldırısına hükümetler susarken, halk sokaklara döküldü. Kan döken İsrail hükümetine bir tepki de kendi halkından geldi.

Gazze'de ölü sayısı hızla artarken Tel Aviv sokaklarında, İsrail hükümetinin Gazze saldırısı protesto edildi.

İsrail hükümetinin Gazze saldırısının Yahudi düşmanlığı yarattığını savunanlar, saldırıyı işaret ederek "Benim adıma değil" yazılı pankart açtı.

Saldırıya karşı çıktıklarını ve savaş istemediklerini söyleyen Yahudiler, "Faşizme geçit yok" dedi.

İsrail'in savaşına karşı protestoların sürdüğü ülkelerden biri de İspan'ya oldu.

Madrid ve Barcelona olmak üzere çok sayıda kentte binlerce kişi sokaktaydı.

İspanyollar, tüm ülke çapında İsrail'e karşı boykot başlatacaklarını açıkladı. Ellerde taşınan dövizlerde ise "Bu savaş değil soykırım, Yaşasın Filistin mücadelesi" sözleri yer aldı.

ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorumlar

CENAP AYTEPE :

i̇srai̇l devleti̇ ameri̇kan emperyali̇zmi̇ni̇n orta doğudaki̇ kanli eli̇ bu yetmi̇yor ayni yolda kürt devleti̇ kuracaklar .buna geçde olsa i̇srai̇l halki karşi çikip emperyali̇zme mücadele bayraği açiyor .kürt kardeşi̇m bunu gör yari bugün kismen yapilanlar gi̇bi̇ ameri̇kanin kanli eli̇ olmaya karşi çik özün ola türk halkiyla bi̇rli̇ği̇ni̇ bozma

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder